Reprezentanca Slovenije, za katero so zaigrale tudi Pomurke, še tretjič boljša od Kosova

Vestnik.si, STA, 12. 11. 2022
M24
Slovenke na prijateljski tekmi premagale igralke Kosova.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je s prijateljsko tekmo s Kosovom v Kopru končala reprezentančne obveznosti za leto 2022. Slovenke so zmagale s 3 : 1 (1 : 1).

Kosovke so sicer povedle v 10. minuti, ko je Erleta Memeti po podaji v globino sama prišla pred slovensko vratarko in jo premagala. Slovenke, ki so bile sicer boljše v polju in imele kar nekaj priložnosti, so v 17. minuti zadele vratnico prek Lare Prašnikar, v 37. minuti pa so vendarle izenačile, ko je po podaji Špele Kolbl, nogometašinje Ženskega nogometnega kluba (ŽNK) Pomurje Beltinci, z desne strani iz bližine zadela Pomurka Mateja Zver, ki že nekaj let igra v avstrijski ligi.

slovenija---kosovo, prijateljska-tekma
M24

Tudi v drugem polčasu je bila Slovenija boljša, med drugim je imela Dominika Čonč lepo priložnost v 63. minuti, le malce zatem pa je Memeti na drugi strani spet zadela, vendar so sodnice dosodile prepovedan položaj.
V 73. minuti pa je slovenska vrsta le povedla, spet je bila v glavni vlogi Mateja Zver, ki je preigrala vratarko in žogo malce z leve strani poslala v prazno mrežo. V 92. minuti je za 3 : 1 poskrbela Zara Kramžar ob svojem debiju v članski reprezentanci.

M24

Za reprezentanco je zaigralo šest nogometašinj ŽNK Pomurje Beltinci, in sicer poleg že omenjene Kolblove še Špela Rozmarič, Evelina Kos, Lara Klopčič, Kaja Korošec in Iva Kocijan, prav tako pa tudi Manja Rogan, članica ŽNK Olimpija Ljubljana.

M24

Slovenija in Kosovo sta se sicer merila tretjič, pred tem je v kvalifikacijah za zadnje evropsko prvenstvo slovenska vrsta zmagala s 5 : 0 in 3 : 0.