(FOTO) Slovenske hokejistke izgubile s Hrvaticami

Vestnik.si, 5. 8. 2021
Slovenija Hrvaška.

V Lipovcih poteka evropsko prvenstvo ženskih reprezentanc razreda III v hokeju na travi. Slovenija se je tokrat pomerila s Hrvaško.

Slovenke, ki na tem prvenstvu le nabirajo izkušnje, so v prvem polčasu še vzdržale brez prejetega zadetka, bilo je 0 : 0, v drugem polčasu pa so Hrvatice pritisnile in zmagale s 6 : 0. Tri gole je dosegla Petra Hrupec, po enega pa Una Litvić, Dora Lagančić in Petra Nizek.

lipovci, hokej-na-travi, slovenija, hrvaška

Hrvaška se je tako uvrstila v sobotno polfinale, kjer se bo pomerila s Švico (ob 16. uri). V drugem polfinalu se bosta srečali Ukrajina in Turčija (ob 13.45). Slovenijo čaka še tekma s Portugalsko (v petek ob 11.30) in Slovaško (v soboto ob 10.15).

Dosedanji izidi ostalih tekem: Ukrajina - Slovenija 14 : 0, Turčija - Slovaška 9 : 0, Švica - Portugalska 1 : 0, Slovaška - Portugalska 1 : 6, Švica - Turčija 3 : 2, Hrvaška - Ukrajina 0 : 10, Turčija - Portugalska 6 : 0, Slovaška - Švica 0 : 7.