Slovenske igralke futsala vabijo v Ljutomer

Vestnik.si, 9. 2. 2023
NZS
Na prvi tekmi so Slovenke izgubile.

Ženska slovenska futsal reprezentanca je na gostovanju z Madžarsko izgubila z 0 : 2.

Šlo je za prvo pripravljalno tekmo, na kateri so Madžarske, sicer polfinalistke letošnjega evropskega prvenstva, povedle že v prvi minuti. Strelka je bila Viktoria Horvath. Z 1 : 0 se je tudi končal prvi polčas. Drugi zadetek na tekmi je padel v 36. minuti, zabila ga je Brigitta Gruber, v igri z golmanko v polju. Te taktike se je v nadaljevanju srečanja poslužila tudi slovenska reprezentanca, vendar zaostanka ni uspela znižati.

Selektor Drago Adamič je po srečanju pohvalil igralke za dobro igro. "Odlično so parirale polfinalistkam evropskega prvenstva. Imeli smo svoje priložnosti, žal pa jih nismo izkoristili. Pri tako vrhunskih ekipah je tako, da se ti ponudi malo priložnosti, ki jih moraš izkoristiti," je poudaril. "Glave gor, jutri pa skušamo zmagati," je še dejal včeraj.

Slovenska reprezentanca bo danes drugo tekmo proti Madžarski odigrala v ljutomerski dvorani ŠIC. Začetek ob 17.30.