Slovenski hokejisti končali s točko

Vestnik.si, 19. 1. 2020
Dvoranski hokej.

Na evropskem prvenstvu v dvoranskem hokeju razreda Challenge III v Santanderju v Španiji je oslabljena slovenska reprezentanca za konec izvlekla remi.

Naša reprezentanca, sestavljena iz pomurskih igralcev, je sicer v svoji tretji tekmi najprej izgubila z Irsko z 0 : 4, v svoji zadnji tekmi pa z Walesom odigrala 1 : 1. Edini zadetek za Slovence je v 10. minuti dosegel Tadej Mikola, hokejist Triglava iz Predanovec. Za Wales je v 28. minuti izenačil Sam Welsh. Še preostala izida 3. in 4. kroga: Wales - Škotska 4 : 4 in Španija - Škotska 4 : 3. V tekmi za tretje mesto je Irska premagala Wales z 2 : 1, v finalu pa je bila Španija boljša od Škotske s 5 : 2. Končni vrstni red: 1. Španija 12, 2. Škotska 7, 3. Irska 4, 4. Wales 3, 5. Slovenija 1.