Slovenski odbojkarji so v finalu evropskega prvenstva

Vestnik, 18. 9. 2021
Profimedia

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v polfinalnem obračunu evropskega prvenstva v Katovicah s 3 : 1 v nizih premagala svetovne prvake Poljake in se uvrstila v veliki finale tega tekmovanja.

Slovencem, ki so se v finale evropskega prvenstva uvrstili drugič zapored in si tako zagotovili že vsaj srebrno medaljo, bodo stali nasproti zmagovalci drugega polfinala, v katerem se bosta pomerili reprezentanci Srbije in Italije.

Prvi niz so sicer naši odbojkarji izgubili s 17 : 25, nato pa vajeti prevzeli v svoje roke ter uspeli izenačiti, v tretjem nizu pa so gostitelje povsem nadigrali in niz zmagali s 25 : 16. Četrti, odločilni niz, je bil bolj izenačen, večino časa so vodili Poljaki in Slovencem ušli tudi na 4 točke prednosti. Zbranost in požrtvovalnost slovenskih fantov sta bili tisti, ki sta jih pripeljali do priključka s Poljaki, na koncu pa tudi do želene zmage in uvrstitve v veliki finale. Ta bo odigran že jutri.