Sobočani zmagali, vendar izpadli iz pokalnega tekmovanja

Vestnik.si, 22. 12. 2022
Niko Časar
Panvita Pomgrad - Calcit Volley 3 : 2.

Odbojkarji Panvite Pomgrad so v povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije sicer doma premagali Calcit Volley s 3 : 2, vendar so zaradi poraza s 3 : 0 na prvem dvoboju izpadli iz tekmovanja.

Panvita Pomgrad - Calcit Volley 3:2 (24, - 19, 21, -22, 15)

odbojka, pokal-slovenije, panvita-pomgrad, calcit-kamnik
Niko Časar

Športna dvorana OŠ I v M. Soboti, gledalcev 50, sodnika: Gregor Novak, Eva Tomec.

Niko Časar

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 18, Avšič, Drvarič 3, Suhadolnik, Rojnik 16, Kovačič 4, Legen, Bedrač 11, Fužir 3, Jurić 19, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs

Calcit Volley: Planinšič 2, Mujanović 1, Vinkovič 1, Lazar 1, Klobučar 19, Arsenoski, Okroglič 14, Sosa Sierra 3, Mitrašinović 20, Aponza 5, Pavlović 13, Košenina (libero). Trener: Matija Pleško.

Niko Časar

V Murski Soboti so gledalci spremljali izjemno zanimivo in negotovo srečanje, kjer so bili domači le korak od izenačenja v zmagah in odločitve o napredovanju z zlatim nizom. Po vodstvu z 2:1 so v četrtem nizu vodili že z 19:16, a nato popustili in Kamničani so z zmago v nizu razblinili vse dvome o napredovanju. Sobočani so dosegli zgolj pirovo zmago s 3:2 (24,-19,21,-22,15) in izpadli, saj so prvo tekmo v Kamniku pred 14-imi dnevi izgubili s 3:0.

Niko Časar

Domači so tekmo poletno odprli z razigranim Šormazom, ki je v prvem delu prvega niza odlično deloval tako v bloku kot v napadu, Panvita Pomgrad pa gostom v celotnem nizu niti enkrat ni prepustila vodstva. Najvišjo prednost so si domači priigrali pri izidu 13:7 in 16:10, nato pa je gostujoči trener Pleško v igro prvič poslal Jana Klobučarja, ki je svojo prvo točko dosegel za znižanje izida na 16:12. Pri izidu 16:13 se je na igro Calcita z odmorom odzval domači trener Fujs, Sobočani so v nadaljevanju na kratko povezali vrste, povedli z 19:14, a nato naredili nekaj nepotrebnih napak in Calcit se je približal na 19:17. Po novi minuti odmora za Panvito Pomgad je Aponza najprej zapravil servis in poskrbel za vodstvo domačih z 20:17, a so gostje iz Kamnika na krilih korektorja Mitrašinoviča točko za točko lovili Sobočane ter po trojnem bloku nad Rojnikom rezultat izenačili na 23:23. Kljub temu so domači ohranili zbranost in po asu Rojnika na zadnjo črto dobili prvi niz z rezultatom 26:24.

Niko Časar

V uvodu drugega niza je igra potekala izenačeno vse do izida 8:8, v nadaljevanju pa so gostje zgolj v nekaj trenutkih naredili ključno razliko. Od izida 8:10 je s Klobučarjem na servisu tri zaporedne točke za Calcit dosegel Pavlovič za vodstvo 8:13, v nadaljevanju pa Sobočani niso več ujeli ritma. Gostje so prednost vztrajno večali, vmes vodili še s 13:21 ter drugi niz z zaključno točko Mitrašinovića brez težav pripeljali do konca za zmago z 19:25.

Niko Časar

V tretjem nizu je gostujoča ekipa pričela z dobrim blokom, po izidu 4:4 pa hitro povišala prednost na 8:12. Žarek upanja za domače je posijal po asu Drvariča za 11:13, iz previdnosti pa je na drugi strani reagiral trener Pleško. Pri 12:14 je dve točki dosegel Šormaz, prvo v napadu, z asom v drugi točki pa popeljal svojo ekipo do izenačenja. Takoj zatem je sledilo še prvo vodstvo Sobočanov, ko so gostje zapravili napad in neuspešno zahtevali dotik v bloku. Do 21:21 sta se ekipi največ za točko izmenjavali v vodstvu, nato pa sta Šormaz v napadu in Jurič dvakrat zapored z blokom poskrbela za 24:21. Ko je Mitrašinovič zabil preko celega igrišča v avt, se je na semaforju izpisal rezultati 25:21 za domače, gledalci pa so dobili upanje, da lahko domačim uspe presenečenje.

Niko Časar

Rojnik na servisu in vodstvo domačih kar s 3:0 je bil odgovor domačih odbojkarjev na pričakovanja gledalcev, Sobočani pa so v naletu igrali vse do vodstva s 13:8, ko se je ustavilo. Pri gostih sta na sceno na kratko stopila dva nekdanja odbojkarja domačih. Vinkovič je od 13:9 do 13:12 skrbel za odličen začetni udarec gostov, Pavlovič je vmes dosegel deseto točko za goste, no njihovo serijo pa je zaustavi Šormaz za 14:12. Calcit je preko Klobučarja na 14 točki prvič dohitel Sobočane, ki pa so v nadaljevanju znova odigrali zbrano, povedli s 16:14 in nato še z 19:16 in zmaga se je zdela blizu. A tudi to ni bilo dovolj za mirno končnico in zmago, saj so Kamničani po bloku Pavloviča prišli do izenačenja na 19:19, takoj zatem še prvič v nizu povedli za točko, na koncu pa slavili z 22:25 in si že pred koncem srečanja zagotovili napredovanje med štiri najboljše ekipe v pokalnem tekmovanju.

Niko Časar

Zadnji niz je bil zgolj še formalnost, ki so ga domači sklenili s pirovo zmago. Pleško je priložnost ponudi tudi igralcem z manjšo minutažo, domači pa so vidno razočarani tekmo častno pripeljali do konca in po bloku Kovačiča nad Klobučarjem zmagali s 16:14.

Niko Časar

Izjave po tekmi:

Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrada:

"Bili smo boljši skozi celo tekmo, v četrtem nizu po našem vodstvu pa žal nismo izkoristili prednosti in na koncu so nas ujeli in ga celo dobili. V tistih ključnih trenutkih nismo odigrali odločno, tudi enostavnih žog nismo zaključili. Enostavno bi ta niz in s tem tekmo morali dobiti in si priigrati še zlati niz."

Matija Pleško, trener Calcita:

"Vedel sem, da nas čaka težka tekma, saj Panvita Pomgrad ni imela kaj za izgubiti. Domačini so pritisnili s servisom, imeli so dober sprejem, tako da je bilo težko. Nikoli ni dobro izgubiti tekmo, ampak če smo jo že morali, je boljše da smo jo tako, kot se je končalo tokrat."