Vestnik.si, 17. 10. 2021
Panvita Pomgrad in Salonit Anhovo.

Druga zaporedna zmaga Panvite Pomgrada.

murska-sobota, odbojka, panvita-pomgrad, salonit-anhovo

Ljubitelji odbojke so sinoči v Murski Soboti spremljali zanimiv obračun 3. kroga Sportklub 1. A državne lige za odbojkarje med domačo Panvito Pomgradom in kanalskim Salonitom Anhovo. Po slabih dveh urah igre so soboški odbojkarji slavili s 3 : 1 (-12, 23, 19, 17). Panvita Pomgrad ima po treh dvobojih nove sezone šest točk in zaseda četrto mesto.

Po igri v prvem nizu ni kazalo, da bi se varovanci Dejana Fujsa na koncu veselili zmage. Raztresena igra domačih, s številnimi napakami na servisu in sprejemu, je bila v pomoč gostom, da so prvi niz brez težav dobili, saj so oddali le 12 točk.

Začetni šok je gostitelje predramil in v nadaljevanju tekme so pokazali izvrstno igro in uprizorili preobrat. Najbolj izenačen je bil drugi niz. Ekipi sta bili nazadnje izenačeni na 19. točki. Nato sta Connor McConnell z odličnimi servisi in Jure Lakner z blokom poskrbela, da so si soboški odbojkarji priigrali tri točke naskoka (22 : 19). Gostje so se približali na točko zaostanka, a so bili domačini v končnici dovolj zbrani, da so niz dobili s 25 : 23.

Tretji niz je ponudil izenačeno igro do izida 18 : 18. McConnellu in Laknerju sta se v končnici v napadalnih akcijah pridružila še Branislav Radović in Dino Vinkovič. Gostje so v tem nizu osvojili le še točko. V zadnjem nizu so gostitelji stopnjevali ritem in gostom niso dovolili, da bi se vrnili v igro za zmago.

V naslednjem krogu se bo Panvita Pomgrad, znova pred domačimi gledalci, pomerila s kamniškim Calcitom. Tekma bo prihodnjo soboto, 23. oktobra.

Panvita Pomgrad: Vori, Vinkovič 10, Drvarič 6, Radović 8, Rojnik 16, Flisar, Lakner 6, Fužir 2, Bedrač, McConnell 17, Grabar, Hafner, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs.

Salonit Anhovo: Boharev 5, Stojanovič, Jereb, Filiputti, Karnel 2, Jeklin, Lazar 5, Kavčič, Maretič, Radosavljević 12, Kovačič, Vrtovec 15, Ristić 8, Sarič in Okroglič (oba libero). Trener: Rade Dačović.

Med ostalimi pomurskimi prvoligaši je zmago zabeležila še ženska vrsta Ljutomera, ki je v 4. krogu 1. B lige na domačem parketu s 3 : 0 (15, 16, 19) premagala Mozirje. Pucončanke, ki prav tako nastopajo v 1. B ligi, so v Rušah z 0 : 3 (9, 16, 20) klonile proti Turbini, Radenčani, člani 1. B lige, pa so v Ravnah na Koroškem morali priznati premoč Fužinarju, ki je slavil s 3 : 0 (13, 14, 18).