Spidvej v Petišovcih: Žagar z drugim mestom ubranil naslov

Tomo Köleš, 14. 7. 2019
Jure Zauneker
Pred startom.

Speedway team Lendava je na stadionu v Petišovcih pripravil tretjo in s tem sklepno dirko letošnjega državnega prvenstva posameznikov v spidveju. Naslov državnega prvaka je ubranil Matej Žagar.

Na odprtem državnem prvenstvu je v 22 vožnjah nastopilo 17 tekmovalcev iz devetih držav: Slovenije, Hrvaške, Madžarske, Avstrije, Italije, Bolgarije, Nemčije, Danske in Avstralije.

cf0199a67dfc28c156388bbbdc7ad5af
Zadnja dirka DP 2019.

Med udeleženci so bili tudi tekmovalci iz treh slovenskih klubov: Krškega, Ljubljane in Lendave. Za slednjo sta nastopila Dalibor Bot in Dario Vugrinec.

d34605bb4bcc2fe9c78f79f61e3bd1a2
Predstavitev tekmovalcev.

Aktualni večkratni državni prvak Matej Žagar iz Ljubljane ni ničesar prepustil naključju in je že med tednom treniral v Petišovcih. To se mu je tudi obrestovalo, saj je bil sedaj drugi s 16 točkami, vendar je bilo to dovolj, da je ubranil naslov državnega prvaka.

2f8a2d218459f07e3932f5b8722dc06c
Matej Žagar je vnovič postal državni prvak.

Na dirki v Petišovcih je zmagal Matic Ivačič iz Krškega z 18 točkami in je v končni skupni uvrstitvi zasedel drugo mesto. Po treh dirkah sta namreč imela Ivačič in Žagar enako število skupnih točk, zato sta se pomerila še v dodatni vožnji, kjer je slavil Žagar. Tretji na petišovski dirki je bil Danec Matias Nielsen (14 točk), četrti pa Slovenec Denis Štojs iz AMD Krško (12 točk).

338754058885096939c021ca1d11d496

Predstavnika Speedway teama Lendava Dalibor Bot in Dario Vugrinec sta končala dirko na 15. oziroma 16. mestu.