(FOTO in VIDEO) Petarda Mure v mreži Škendije

Vestnik, 13. 7. 2021
Mura : Škendija

Mura se je na domačem stadionu Fazanerija v torek pomerila s severnomakedonskim klubom Škendijo. Prva tekma v Skopju se je končala z zmago črno-belih z 1 : 0, premoč pa so pokazali tudi na domačem terenu, saj so gostom nasuli kar pet golov.

Stadion Fazanerija, ki je za zveste navijače in pristaše Mure svoja vrata odprl uro in pol pred začetkom tekme, je poln. Zvesti navijači bodo namreč dvanajsti igralec na zelenici, podpora s tribun pa bo dodana vrednost za ekipo, ki za napredovanje v drugi krog kvalifikacij za Ligo prvakov potrebuje še eno zmago. V kolikor bi ji to uspelo, se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja med Ludogorcem in Šahtarjem iz beloruskega Soligorska.

DSC_8671

NŠ Mura: Obradović, K. Cipot, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous (K), Horvat, Karničnik, Šturm, Gorenc, Klepač.

FK Škendija: Zahov, Pavić, Bejtulai (K), Alimi, Ibraimi, Igor, Doriev, Murati, Zejnullai, Krivak, Qaka.

Sodniki: Marcel Birsan (glavni sodnik), Valentin Avram in Mihai Marica (pomočnika), Iulian Dima (četrti sodnik).

Pravico na tekmi, ki jo je strateg črno-belih ponovno začel s petimi igralci v zvezni vrsti, bo delila romunska četverka.

mura, škendija

Pred tekmo so člani navijaške skupine Black Gringos pripravili pravi spektakel, v okolici stadiona je odmeval nekajminutni ognjemet.

Začetek tekme.

Nogometaši Mure so obetavno začeli tekmo, imeli so tudi posesti žoge, v 6. minuti pa se jim je ponudila prva resnejša priložnost. Vratarja je z razdalje skušal presenetiti Cipot, vendar je žoga za las zletela mimo vrat.

V 11. minuti so prišli gostujoči igralci do podaje iz kota.

V 13. minuti je bila ponovno nevarna Mura. Po podaji Šturma je z razdalje poskušal Bobičanec.

Pred vrati gostov je bilo nevarno v 14. minuti. Po podaji Karničnika je na gol streljal Šturm, vendar je bil Zahov na mestu.

Po hitrem protinapadu so v 15. minuti do prve resne priložnosti prišli tudi gostje, na prazna vrata je streljal Doriev, vendar zgrešil.

V 17. minuti je z roba kazenskega prostora poskušal Obradovića presenetiti Alimi, vendar je bil vratar črno-belih na mestu.

20. minuta: Iz kota podaja Bobičanec. Žoga je zletela do Cipota, ki pa žoge ni dobro zadel.

V 23. minuti prva prekinitev za osvežitev igralcev.

25 minuta: GOOOOL. Po hitrem protinapadu Mure je Žan Karničnik lepo zaposlil Luko Bobičanca, ki je zadel za vodstvo črno-belih z 1 : 0.

33. minuta: Po podaji Horvata je z roba kazenskega prostora streljal Klepač.

38. minuta: Glavni sodnik je pokazal prvi rumeni karton na tekmi. Zaradi prekrška nad Bobičancem ga je prejel Krivak.

V 40. minuti so črno-beli ponovno nevarno zapretili pred vrati gostujočega vratarja. Z razdalje je ponovno poskušal Cipot, vendar je žoga zletela mimo vrat.

42. minuta. Zaradi prekrška nad Bobičancem je Krivak prejel drugi rumeni karton. Škendija nadaljuje z desetimi igralci.

45 - 1: GOOOOL: Za vodstvo Mure z 2 : 0 je po prelepi podaji Karničnika zadel Nino Kouter.

Konec polčasa.

Začetek drugega polčasa.

Dvojna menjava pri gostih. V 46. minuti iz igre odhajata Zejnullai in Igor, vstopata pa Neziri in Nafiu.

Mura tudi v drugem polčasu prevzema pobudo.

55. minuta: GOOOOOL. Mura vodi s 3 : 0. Strelec zadetka Mihael Klepač.

58. minuta: Tretja menjava pri Škendiji. Iz igre odhaja Ibraimi, zamenjal ga je Hebaj.

63. minuta. Z razdalje je streljal Horvat, vendar je Zahov njegov strel ubranil. Žoga se je odbila do Klepača, ki pa ni zadel z bližine. Ostaja pri vodstvu s 3 : 0.

64. minuta: GOOOOOOOOL. Mura vodi že s 4 : 0. Zadel je kapetan Žiga Kous, asistent je bil Horvat.

Šimundža se je odločil za trojno menjavo. Na igrišče so v 68. minuti vstopili Karamarko, Kozar in Mandić, z igrišča pa so odšli Karničnik, Kouter in Cipot.

Nova menjava tudi pri Škendiji. Z igrišča je v 69. minuti odšel Doriev, zamenjal ga je Elezi.

75. minuta. Vratnica rešuje Škendijo pred petardo. Okvir vrat je zadel Mandić.

Še četrta menjava pri Muri. Iz igre odhaja Bobičanec, vstopa Maroša.

81. minuta. Šimundža menja še petič. V igro vstopa Pucko, iz igre odhaja Šturm.

Rumeni karton za Alena Kozarja v 85. minuti zaradi prekrška na Qako.

Nova menjava pri Škendiji. Trener Gjoka je opravil vseh pet menjav, na igrišče je v 85. minuti namesto Alimi vstopil Ramadani.

87. minuta. GOOOOOOOOL. Za vodstvo črno-belih s 5 : 0 je ponovno zadel Klepač, strelec tretjega gola.

Romunski sodnik je dosodil tri minute dodatka.