(FOTO) Po 25 letih Mura v finale, dvakratni strelec zmago posvetil navijačem

Vestnik, 9. 6. 2020
Polfinale pokala Aluminij : Mura

Mura in Aluminij sta odigrala prvi polfinalni obračun Pokala Slovenije. Prizorišče današnje tekme je bil Nacionalni nogometni center Brdo.

mura, aluminij, pokal, polfinale, brdo, brdo-pri-kranju, nzs
Pred pričetkom polfinalne pokalne tekme Mure in Aluminija

Začetni enajsterici

NŠ Mura: Obradović, Šturm, Maruško, Gorenc, Kous, Horvat, Kouter, Bobičanec, Cipot, Šušnjara, Maroša.

NK Aluminij: Kovačič, Pantalon, Petek, Ploj, Klepač, Jakšić, Šaka, Čermak, Matjašič, Vrbanec, Živković.

Glavni sodnik: Dejan Balažič

Z minuto molka sta se ekipi pred pričetkom tekme poklonili nedavno preminulemu slovenskemu nogometašu Marku Elsnerju.

V prvih desetih minutah nobeno od moštev ni resneje ogrozilo vrat nasprotnika, je pa bila Mura nekoliko več pri žogi in je več napadala.

pokal, mura, aluminij, polfinale

15. minuta: GOL. Vodstvo Mure. Kai Cipot je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Amadej Maroša žogo uspel preusmeriti do Luke Šušnjare, ki je z nekaj sreče premagal vratarja Kovačiča.

Luka Bobičanec je v 22. minuti poskusil s prostega strela, vratar Aluminija je bil tokrat na mestu. Tri minute pozneje so bili v priložnosti Kidričani, vendar je Gorenc žogo iz kazenskega prostora izbil. Nekaj trenutkov pozneje je z glavo streljal Vrbanec, vendar zgrešil okvir vrat. Minute Aluminijeve prevlade se nadaljujejo, imeli so tri nevarne akcije zapored. Jakšičev diagonalni strel je med drugim zletel mimo vrat.

V 37. minuti je Aluminij poskusil iz kota, Gorenc je žogo izbil, Mura pa je krenila v protinapad. Bobičanec je podal Šušnjari, ki pa je slabo streljal.

Po prekršku Žige Kousa nad enim od igralcev Aluminija, za katerega si je tudi prislužil rumeni karton, je Vrbanec s prostega strela ostro podal pred gol, kjer je neuspešno poskusil Živković.

V minuti podaljša še en kot za rdeče, Mura pa svojo mrežo ohranja nedotaknjeno.

Moštvi drugi polčas pričenjata v enaki postavi.

V 52. minuti je Maroša po podaji Murine osmice zatresel mrežo Kidričanov, toda stranski sodnik je dvignil zastavico in signaliziral prepovedani položaj. Čez tri minute pa kljub vsemu povišanje vodstva. GOOL Luke Bobičanca (0 - 2). Matic Maruško je bil podajalec, Bobičanec pa je z bližine rutinirano matiral Kovačiča.

Šimundža je v 59. opravil prvo menjavo. Šušnjaro je zamenjal Žan Karničnik. Dvojna menjava tudi pri Kidričanih, Čermaka je menjal Mario Lucas Horvat, Šako pa Sanin Muninović.

GOOOL (0 - 3). Sijajni protinapad Sobočanov. Žogo je dobil Cipot, podal proti Bobičancu, ta pa je lepo zaposlil Marošo, ki je iz drugega poskusa žogo poslal v mrežo.

pokal, mura, brdo, aluminij, brdo-pri-kranju, polfinale-pokala

Murin strateg je v 67. minuti na igrišče poslal Stanišo Mandića, na klop pa potegnil mladega Cipota. Še eno dvojno menjavo pa je opravil Grubor. Vrbanca je zamenjal Nik Marinšek, Živkovića pa David Flakus Bosilj.

Strelec tretjega zadetka Amadej Maroša je v 74. minuti mesto na zelenico prepustil Kevinu Žižku. Matjašiča pa je pri Aluminiju zamenjal Pečnik.

Vratar Aluminija je v kazenskem prostoru podrl Karničnika, sodnik Balažič pa je pokazal na belo točko. Bobičanec je z drugim golom potrdil potnika v finale (0 - 4).

DSC_5733

Rezultat se do konca srečanja več ni spremenil, Mura pa se veseli vstopa v finale.

Luka Bobičanec je v prvi izjavi po srečanju izpostavil, da zmago posveča navijačem, ki so njihov 12. igralec. V torek, preden se je ekipa odpravila proti Brdu, so jim ti tudi prišli zaželet srečo.