2. SNL: Nafta je na domačih tleh premagala Vitanest Bilje

Vestnik, 12. 9. 2020
2. Slovenska liga med Nafta 1903 in Bilje.

V Športnem parku Lendava sta se od 16. ure dalje v 6. krogu 2. slovenske nogometne lige pomerili domača Nafta 1903 in Vitanest Bilje. Končni izid: 2 : 1 za domače.

Postavi

Nafta 1903: Raduha, Körmendi, Pirtovšek, Židan, Ubochioma (Vinko, 75), Oštrek (Zagorec, 88), Paku, Bolla, Haljeta, Novinič, Bizjak (Pozsgai, 92).

Vitanest Bilje: Radikon, Slavec, Perko, Žižmond L., Batič, Humar, Marc (Pušnar, 74), Doplihar (Koron, 74), Matić, Šturm, Breganti (Štrukelj, 61).

Glavni sodnik: Roman Glažar

Nafta, ki po petih odigranih krogih zaseda trenutno četrto mesto na lestvici z enajstimi točkami, zaostaja za gosti iz Bilja, ki je trenutno drugo uvrščeno moštvo na lestvici, zgolj za eno točko.

lendava, nogomet, 2

V zadnjem krogu je Nafta sicer v gosteh pri Krki remizirala (1 : 1), gostje iz Bilja pa so tekmo s ptujsko Dravo dobili s 3 : 2.

Tekmo, ki so jo podjetneje in bolj napadalno začeli domači, spremlja okrog 400 gledalcev. Domači so prvič nevarneje zapretili že v 5. minut srečanja. Z roba kazenskega prostora je poskušal Ubochioma, vendar je gostujoči vratar strel ubranil.

GOL: V 19. minuti je Mitja Novinič po daljšem napadu povedel Nafto v vodstvo z 1 : 0.

Pred golom gostujočega vratarja je bilo nevarno tudi v 38. minuti. Po podaji iz kota je Meshack Ubochioma žogo podal do Nermina Haljete, ki je poizkušal z neposrednim strelom na gol, vendar se mreža ni zatresla.

Rezultat se do konca polčasa ni spremenil.

V uvodnih minutah drugega polčasa je bilo večkrat nevarno pred vrati gostov. Domači so namreč nekajkrat nevarno zapretili iz prekinitev oziroma po podaji iz kota, vendar sreča ni bila na njihovi strani.

GOL: Nafta je povišala vodstvo. V 69. minuti je za 2 : 0 po izvajanju prostega strela zadel Stjepan Oštrek.

GOL: Gostje so uspeli znižati vodstvo domačih. V 79. minuti je za prvi gol  poskrbel Matić, ki je zadel z bele točke.