Pomurske nogometašinje iz Ljubljane z visoko zmago

Vestnik.si, 13. 8. 2022
FB ŽNK Nona Pomurje Beltinci
Pomurke so slavile v Ljubljani.

Začela se je nova sezona ženske nogometne lige Triglav Zdravje in za Pomurke se ne bi mogla začeti lepše.

Novo sezono v športnem parku Šiška sta z derbijem odprla ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Nona Pomurje Beltinci. Gre za najuspešnejši slovenski ženski nogometni ekipi in tudi v letošnjem tekmovanju se pričakuje, da se bosta borili za naslov državnih prvakinj. Tega branijo Pomurke, ki jih v četrtek čakajo kvalifikacije za ligo prvakinj, v slovenski ligi pa je izrednega pomena prav vsak derbi. Spomnimo, da se je ob koncu lanske sezone pokazalo, kako pomembna sta izida medsebojnih dvobojev v rednem delu. Boljša ekipa namreč dobi prednost domačega igrišča v končnici.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Kocijan, Korošec, Kolbl, Kos, Yoshida, Šoštarič Karič, Horvat, Makovec, Klopčič, Dimitrijević, Rozmarič. Trener: Zlatko Gabor.

ŽNK Olimpija Ljubljana: Nemet, Kralj, Duronjić, Bratuša, Rogan, Milović, Prša, Vindišar, Križaj, Dolenšek, Georgiou. Trener: Matej Bajde.

Sodnice: Vanja Janković, Sara Mask, Petra Stopar.

Začetek tekme.

Na začetku 3. minute je Japonka v vrstah Pomurk prvič poskusila ogroziti vrata Ljubljančank. Nemetova je bila na mestu.

V 7. minuti je bil prvi kot na tekmi, izvajala ga je Kosova, Dimitrijevićeva pa je pred vrati poskusila s strelom z glavo. Ta vratarki Olimpije ni povzročil težav.

V nadaljevanju sta v razmaku nekaj sekund zaradi prekrškov porumeneli dve igralki Pomurja. Prosti strel za Olimpijo je izvedla Roganova, a je podaja zletela izven igrišča.

20. minuta: GOOL. Kapetanka Špela Kolbl je Pomurke povedla v vodstvo. Koroščeva je žogo lepo podala na desno krilo proti Makovčevi, ta pa je je na drugi strani v kazenskem prostoru zaposlila Kolblovo, ki je zanesljivo premagala Nemetovo.

žnk-pomurje, žnk-olimpija
Pomurke na uvodu sezone gostujejo v Ljubljani.

Tri minute pozneje še ena lepa priložnost za gostje, strel Kosove je za malo zletel čez vrata. Pomurke so precej bolj podjetje in so si tudi priigrale več zrelih priložnosti.

V 30. minuti so si varovanke Zlatka Gaborja priigrale šesti kot na tekmi. Ljubljančanke niso izvajale še nobenega.

43. minuta: GOOOL. Pomurke so povišale vodstvo. Tokrat je bila strelka Špela Rozmarič.

Konec prvega polčasa.

Na začetku drugega polčasa je ljubljanski trener opravil dve menjavi. Na igrišče je poslal Čolićevo in Kumalićevo.

Kolblova se je v 47. minuti znašla v novi priložnosti, njen strel pa je zletel mimo desne vratnice Sare Nemet.

Roganova je poskusila v 49. minuti, a je ustrelila čez vrata Ive Kocijan.

V 63. minuti so si Ljubljančanke priigrale prvi kot na tekmi. Sodnica je dosodila prekršek nad vratarko Pomurja.

69. minuta: GOOOOL. Pomurke so kronale premoč v drugem polčasu. Z lepim strelom pod prečko je zadela Sara Makovec.

žnk nona pomurje beltinci
ŽNK Nona Pomurje Beltinci v Ljubljani.

80. minuta: GOOOOL. Kolblova je v obetavni akciji žogo nesebično podala, za 0 : 4 pa je zadela Noelle Vilčnik.

KONEC TEKME.

Pomurke so se v Ljubljani veselile visoke zmage na uvodnem derbiju. Proti vratom Nemetove so ustrelile 25 strelov (14 v okvir), Ljubljančanke proti Kocijanovi le tri (1 v okvir). To je lepa popotnica za četrtkovo evropsko srečanje v Fazaneriji.

žnk-nona-pomurje-beltinci žnk-olimpija-ljubljana slovenska-liga derbi uvodni-krog