Srednjeevropski pokal v odbojki na mivki: Sestri Kuhar peti

, 4. 6. 2019
Srednjeevropski pokal v odbojki na mivki v Murski Soboti.

Soboško letno kopališče je bilo minuli konec tedna v znamenju odbojke na mivki.

Cona.center, regijsko razvojno vozlišče za odbojko na mivki, je namreč organiziralo srednjeevropski pokal za mlade do 18 let. »Letos smo za tekmovanje mladih odbojkarjev na mivki zagotovili ustreznejši termin, namreč štirinajst dni pred Evropskim prvenstvom za mlade v tej starostni kategoriji, in tako v Mursko Soboto pritegnili kar 36 ekip iz devetih držav,« je povedal direktor tekmovanja Marko Savić. Na odlično pripravljenih igriščih je tako nastopilo 19 moških dvojic in 17 ženskih. Pri fantih sta slavila estonska reprezentanta Kaur Erik Kais in Rasmus Meius, pri ženska pa poljski reprezentantki Zuzzana Bielak in Aleksandra Chudik.

c6002115254ec7e6110b2ae53160dcd1

V velikem finalu pri fantih so ljubitelji odbojke na mivki videli dva zanimiva niza. V prvem je slovenska dvojica Klemen Šen in Črt Rozman slavila z 21 : 18, v drugem pa sta bila Estonca boljša z 21 : 19. O zmagovalcu je odločal tretji niz, a sta slovenska reprezentanta, ki sta na poti do finala po treh napetih nizih odpravila tretjeuvrščeno avstrijsko navezo Matthias Glatz/Julian Hiedl, zaradi preutrujenosti dvoboj predala.

12ccc52e230ca891358659e13b15823d

Poljska dvojica Bielak/Chudik v finalnem dvoboju med dekleti ni imela veliko dela z madžarsko navezo Hanna Gubik/Sara Noemi Puskas. Poljakinji sta slavili z 2 : 0 (13, 12). Tretje mesto sta osvojili Avstrijki Magdalena Rabitsch in Anja Trailović. Sestri Ajda in Gaja Kuhar (ŽOK Sobota), ki sta na lanskem tekmovanju v Murski Soboti osvojili drugo mesto, sta se letos morali zadovoljiti s petim. Kuharjevi sta znova pokazali odlične igre, le malenkost pa jima je zmanjkalo, da bi premagali na koncu drugouvrščeni Madžarki. V odločilnem tretjem nizu sta namreč imeli zaključno žogo, ki pa je nista uspeli unovčiti in sta tako ostali brez možnosti ponovitve lanskega uspeha.

cc9eeaa4a7c824c979056afb0e704fe1

Posebno vabilo za nastop na tekmovanju sta dobili tudi dvojici Panvite Pomgrada David Novak/Dino Vinkovič ter Marko Stvarnik/Niko Kovačič, ki sta si na koncu delili deveto mesto.