Tim Gajser zmagovalec dirke v Franciji

STA, 21. 8. 2022
STA
Tim Gajser

Slovenski dirkač Tim Gajser je zmagovalec predzadnje dirke sezone svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP v Franciji. Do desete zmage v sezoni je svetovni prvak prišel z drugim mestom v prvi vožnji in zmago v drugi.

Gajser je sicer že prejšnji teden na Finskem predčasno osvojil naslov svetovnega prvaka za leto 2022.

V kvalifikacijah si je Gajser v soboto privozil drugo izhodišče za domačinom Romainom Febvrejem. Po startu prve vožnje je bil nato v prvi polovici dirke na tretjem mestu, pozneje je Francoza prehitel, Švicar Jeremy Seewer pa je ostal trdno na prvem mestu. Febvre je bil na koncu tretji.

V drugi vožnji je dolgo kazalo, da bo Gajser končal na skupno drugem mestu na dirki, saj je vozil na tretjem mestu za Špancem Jorgejem Pradom in Seewerjem. A v zadnjem krogu je najprej prehitel Švicarja, takoj zatem pa še Prada, z vodstvom in zmago v tej vožnji pa je imel dovolj točk, da je tudi skupno na dirki slavil.

Na koncu je imel 47 točk, drugi Švicar 45, tretji Španec pa 40. Enak vrstni red je v SP, Gajser ima zdaj 721 točk, Seewer 615, Prado pa 557.

Zadnja dirka sezone bo čez 14 dni v turškem Afyonkarahisarju.