"To, kar imamo mi, je nekaj neprecenljivega"

Vestnik.si, 14. 6. 2020
Predsednik Mure Robert Kuzmič z navijači.

Kaj so dejali akterji neposredno po "nočni" tekmi med Muro in sežanskim Taborom (3 : 2)?

Mauro Camoranesi, trener Tabora Sežane, svetovni prvak z Italijo leta 2006 in trikratni italijanski prvak z Juventusom: "Nisem nezadovoljen z igro svojih varovancev. Borili so se do skrajnih meja. Žal mi je le za fante, da glede na to, kar so vložili, niso dobili treh točk ali pa vsaj točke. Drugače pa ni nobena skrivnost, da sem osebno navijač stila igre, kakršnega ima Mura. Ni bilo prvič, da sem s klubskim avtobusom obstal v zastoju. Saj veste, kakšen je promet na italijanskih avtocestah. To se mi je zgodilo tudi, ko sem bil še član Juventusa."

mura, tabor
Mauro Camoranesi, trener Tabora

Leon Sever, strelec drugega zadetka za Tabor: "Dobro smo igrali, pustili smo srce na igrišču. Ujeli smo zaostanek dveh golov, nato pa dobili ta tretji zadetek. Mislim, da smo si glede na prikazano zaslužili točko."

mura, tabor
Za Tabor sta zadela Stefan Stevanović in Leon Sever.

Jan Gorenc, strelec drugega zadetka za Muro in svojega prvenca v črno-belem dresu: "Najpomembnejša je zmaga. V prvem polčasu smo dobro igrali, drugi polčas pa smo začeli povsem nezbrano. Zgodili sta se nam hudi napaki, tako da smo zapravili vodstvo. A na srečo smo se nato zbrali in dosegli še zmagoviti gol. Niti sam ne vem točno, kako je potekala akcija, po kateri sem dal zadetek. Moral bi si natančno pogledati posnetek. Žoga je prišla pač do mene, nameril sem, ustrelil in zadel. Ampak bolj pomembne so tri točke, ki smo jih osvojili s to zmago. Naši navijači nam dajejo izredno spodbudo. Po tekmi smo šli do njih k ograji in smo se jim zahvalili. Dejali so, da so z nami zelo zadovoljni."

jan-gorenc, okrepitev, mura, nš-mura
Jan Gorenc.

Ante Šimundža, trener Mure: "Premik začetka tekme na tako pozno uro malce vpliva na pripravljenost igralcev. Ampak iz tega skušaš potegniti pluse. Verjamem, da je Tabor želel priti pravočasno, ampak tokrat pač ni bilo možno. Odigrali smo zelo dober prvi polčas, na začetku drugega pa sta se nam pripetili napaki, ki si jih več ne smemo privoščiti. Ampak to kaže na dejstvo, da smo še vedno ekipa, ki se razvija. Po drugem zadetku smo se spet dvignili na pravi nivo, imeli veliko priložnosti, dosegli zadetek in mislim, da smo si, če gledamo tekmo v celoti, zaslužili te tri točke. Luka Bobičanec je še enkrat več pokazal svojo kakovost, saj lahko dosega zadetke tako z desnico kot z levico. In lahko še napreduje. Naš cilj je še vedno sredina lestvice. Resda se je zgornji del lestvice točkovno zožil, ampak mi še vedno ostajamo na sredini.

Glede navijačev pa sem že večkrat rekel, da si marsikdo želi imeti to, kar imamo mi, pa tega nima nihče drug. Tokrat so spet bili naš dvanajsti igralec in nam dajali ogromno spodbudo, in to korektno z zunanje strani ograje stadiona. Mi se jim lahko samo oddolžimo z dobrimi predstavami."

medijski-termin-mure, trening, mura, nš-mura
Ante Šimundža, trener Mure

Robert Kuzmič, predsednik NŠ Mura: "To, kar počnejo naši pristaši, je nekaj neverjetnega. Pred tekmo smo dobili še 56. "čarno-bejlo oštarijo", saj se nam je priključila še gostilna v Kočevju, kajti tudi tam ima Mura svoj navijaški klub. Rad bi se vsem skupaj še enkrat zahvalil za izjemno podporo. To, kar imamo mi, je nekaj neprecenljivega."

mura, tabor
Mura : Tabor Sežana

Mura svojo tekmo 28. kroga igra že v torek, 16. junija, ob 19. uri spet v Fazaneriji. To bo pravi derbi, saj v Mursko Soboto prihaja "vroče" Celje, ki ne pozna poraza že od novembra in ima v svojih vrstah odlična strelca, Hrvata Daria Vizingerja in Pomurca Mitjo Lotriča. Ampak to trenerja Mure Anteja Šimundžo ne skrbi preveč: "To nič ne spremeni. Mi se moramo pripraviti najbolje, kar se lahko, tako kot na vsako tekmo. Dejstvo pa je, da nas čaka zahtevno in napeto srečanje. Zgoščen ritem tekem ne bi smel biti težava, saj lahko igralec v takem tempu odigra štiri do pet tekem optimalno. Sedaj je na voljo tudi pet menjav, tako da lahko igralca spočiješ že od 60. minute, če je treba."