Tomaž ŠIC bar do visoke zmage v Sevnici

M. Š., 21. 11. 2020
Miha Šoštarič
Igralci Tomaža ŠIC bara (rumeni dresi) so po torkovi visoki zmagi proti Siliku sinoči slavili tudi v Sevnici.

Prleška ekipa se je povzpela na peto mesto 1. slovenske futsal lige.

Z dvoboji 8. kroga se je sinoči (petek) nadaljevalo prvenstvo v 1. slovenski futsal ligi. V ospredju je bil obračun doslej neporaženih ekip Hiša Daril Ptuj in Dobovec, slavili pa so gostje s 6 : 2 (2 : 0). Po visoki torkovi zmagi v Ljutomeru proti Siliku iz Vrhnike (8 : 2), je prleška ekipa Tomaž ŠIC bar sinoči gostovala v Sevnici in prišla do nove visoke zmage. Varovanci Mateja Gajserja so slavili z 11 : 6 (6 : 2). Tomaž ŠIC bar ima sedaj 10 točk in je na visokem petem mestu.

futsal, tomaž-šic-bar

V Sevnico je Gajser popeljal naslednje igralce: Romih, Pšajd, Prijol (vratarji), Klanjšek, Marot (kap.), Kukovec, Plahuta, Vajda, M. Senekovič, Klemenčič, Vindiš, Miklašič in U. Senekovič. Zaradi bolezni je tudi tokrat manjkal Urban Goričan, ki pa se bo v ekipo vrnil v petek, 27. novembra, ko bodo v Ljutomeru gostovali Ptujčani.

Dvoboj v Sevnici je bil odločen v 13. minuti, ko je Tomaž ŠIC bar povedel s 6 : 0. V polno so zadeli Matevž Kukovec (2), Niko Vajda (2), Marko Senekovič in Bojan Klemenčič. Kljub temu, da je Denis Kneževič v 14. minuti dvoboja dosegel kar dva zadetka za gostitelje, jim preobrat ni uspel. V 29. minuti dvoboja sta Klemenčič, kateremu je to deseti zadetke v sezoni, in M. Senekovič dosegla dva zadetka za vodstvo z 8 : 2. Gostitelji so z zadetkoma Kneževiča in Uroša Martiča do 33. minute znova znižali zaostanek na 4 : 8, a sta izkušena Marcel Vidniš (2) in Aleš Marot s tremi zadetki v gostujoči mreži potrdila visoko zmago. Za gostitelje sta bila v končnici tekme uspešna Kneževič, ki je tako dosegel skupno štiri zadetke, in David Pipan.