Trije naslovi državnih prvakinj za ljutomerske karateistke

Vestnik, 25. 11. 2019
Arhiv kluba
Ljutomerski karateisti na državnem prvenstvu.

Ljutomerski karateisti so se minuli vikend udeležili državnega prvenstva Karate zveze Slovenije do 21 let v Celju.

Državno prvenstvo je potekalo v katah in športnih borbah - kumite, skupno je na njem nastopilo 450 tekmovalcev iz 54 slovenskih klubov, iz ljutomerskega kluba pa so to bili Taja Plohl, Nuša Janžekovič, Hannah V. Rauter, Tija Janžekovič in Nick Škoflanc. Plohlova je v kategoriji kate med malčicami (do 30 kilogramov) osvojila 5. mesto, pri športnih borbah pa je bila prva. Nuša Janžekovič je bila med deklicami (nad 40 kilogramov) v športnih borbah druga, Hannah V. Rauter pa prva. Med mlajšimi kadetinjami (do 50 kilogramov) je bila Tija Janžekovič prva, Nick Škoflanc je med kadeti (do 70 kilogramov) izpadel v četrtfinalu.