Tromejnik - Kuzma ekipno tretji na turnirju v Rušah

Vestnik.si, 15. 3. 2022
Arhiv kluba Tromejnik - Kuzma
Člani kluba Tromejnik - Kuzma na turnirju za pokal Ruš 2022.

Na 45. mednarodnem S.K.I.F. karate turnirju za pokal Ruš 2022 je nastopilo 350 tekmovalcev, turnir pa je hkrati veljal tudi kot 1. pokalni turnir S.K.I.F. zveze Slovenije.

Tekmovalci so prišli iz 19 klubov iz šestih držav: Romunije, Češke, Srbije, Madžarske, Belgije in Slovenije. Pred pričetkom turnirja je Shihan Ivan Čerič (8. dan-hanshi) podelil uradno DAN diplomo za mojstrski pas 1. dan članu kluba Tromejnik - Kuzma Reneju Fujsu.

skif-slovenija, karate, tromejnik-kuzma, ruše

Predstavniki tega goričkega kluba so se znova imenitno izkazali, saj so skupno zasedli 3. mesto. Boljši od njih so bili člani S.K.I.F. zvez Romunije in kluba Sennosen iz Belgije.

Posamično sta slavila Tijan Grah in Boštjan Grah. Druga mesta so zasedli Emilija Malena Martinuzzi (dvakrat), Marko Bunderla, Gal Časar, Lea Rituper, Clarissa Rošker, ženska ekipa v borbah (Clarissa Rošker, Emilija Malena Martinuzzi, Lea Rituper) in ekipa v tehničnem kumiteju (Clarissa Rošker in Renej Fujs).

Na tretja mesta so se uvrstili Miroslav Martinuzzi, Clarissa Rošker, Lea Rituper, ženska ekipa v katah (Clarissa Rošker, Emilija Malena Martinuzzi, Renej Fujs in Lea Rituper) in Emilija Malena Martinuzzi.

Uspešna je bila tudi Jelka Rošker Trajbar (Cankova), ki je zmagala  v katah posamezno za starejše članice.