Turnir 3 x 3 Sobota Open privabil 45 ekip

Tomo Köleš, 23. 6. 2019
Niko Časar
Turnir 3 x 3 Sobota Open.

Turnir 3 x 3 Sobota Open - prvenstvo za soboškega prvaka v ulični košarki 3 na 3 - bi moral sicer biti na zunanjih igriščih Gimnazije Murska Sobota, a je bil zaradi slabe vremenske napovedi prestavljen v dvorano OŠ I.

Na turnirju se je pomerilo 45 ekip v šestih starostnih kategorijah. Najprej so bile na vrsti ekipe fantovskih selekcij U14 in U16, nato dekleta starostne kategorije U14, sledile pa so tekme mladincev in članic. Tretje mesto pri mladincih je zasedla ekipa Lenarta, drugo mesto ekipa Pica Slovan, prvo mesto pa ekipa Top 4.

c8be953a77ea04d9f726d2e787326337
Niko Časar

Potem so na vrsto prišli še člani, pred koncem je bilo na sporedu še tekmovanje v zabijanju, čisti zaključek pa je pripadel članskemu finalu. Drugi pri zabijanju je bil Igor Struger, prvi pa Dan Osrečki. Tretje mesto pri članih je zasedla ekipa Easy Money, drugo mesto ekipa No Name in prvo mesto ekipa Kik Quattro.

afa4249301e42bea134c01c22d888003
Niko Časar

Prvo mesto je pri dekletih selekcije U14 odšlo na na Hrvaško k puncam iz ekipe ŽKK Radost Čakovec.

15ad589722b86b804e258a70cf6d207f
Niko Časar

Ob turnirju je Košarkarski klub Radenska Creativ Sobota vabil k vpisu v poletno košarkarsko šolo, ki bo od 25. do 29. junija, na sporedu pa je bila tudi dobrodelna dražba dresa Marjana Čakaruna iz Sixta Primorske, najkoristnejšega igralca (MVP) v nedavno končani sezoni prve slovenske košakarske lige. Z izkupičkom od prodaje dresa bodo pomagali družini iz Prekmurja.