Turnirja mladih v Lendavi in Turnišču

Vestnik.si, 12. 2. 2020
Zimska liga U7

V Lendavi in Turnišču sta bila organizirana turnirja v dvoranskem nogometu za mlade igralce.

Medobčinska nogometna zveza Lendava je v telovadnici Dvojezične srednje šole pripravila dvodnevni turnir v okviru vseslovenske akcije Rad igram nogomet. Prvi dan so nastopili mladi nogometaši v starostnih kategorijah U9 in U11, drugi dan pa še v starostnih kategorijah U13 in U7. Akcije se je udeležilo 250 igralcev in igralk, strokovni koordinator turnirja pa je bil Damir Rob.

turnir, dvoranski-nogomet, zimska-liga, u-7, lendava

V Turnišču pa je bil dvodnevni tradicionalni turnir Mlade zvezde, kjer je nastopilo 350 nogometašev in nogometašinj. Prvi dan turnirja je v starostni kategoriji U11 zmagala domača Planika iz Turnišča, drugi so bili Odranci, tretji Bakovci in četrta kombinirana ekipa Beltinci-Ižakovci.

Tudi v starostni kategoriji U13 je bila najboljša Planika iz Turnišča, na drugo mesto se je uvrstila ekipa Bistrica-Črenšovci, na tretje pa Bakovci.

Drugi dan turnirja je v starostni kategoriji U9 še enkrat slavila Planika iz Turnišča, druga je bila Polana, tretja pa ekipa Bistrica-Črenšovci. V starostni kategoriji U7 je zmagal Vipoll iz Veržeja, drugi so bili Beltinci, tretja Planika in četrti Aluvar Gančani.

nogomet, mladi, dvorana, turnišče
Renata Slavinec Berden
Slavje Vipolla iz Veržeja v kategoriji U7.

V tej zadnji kategoriji je sodelovalo 8 ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini. V skupinskem delu so Veržejci, ki so edini na turnirju v ekipi imeli dve deklici, premagali Čardo in  Odrance, z domačo ekipo Planika Turnišče pa so igrali neodločeno 2 : 2. V polfinalni tekmi so premagali moštvo Aluvar Gančani, v finalu pa še ekipo ND Beltinci. Zmagovalca obeh tekem je odločilo streljanje kazenskih strelov, kjer se je z zbranostjo in natančnostjo ter 8 zadetimi kazenskimi streli izkazal Aljaž Slavinec Berden. Za ekipo Veržeja je dvakrat zadel še Žiga Puhar. To je bila že četrta zaporedna turnirska zmaga nogometašev veržejskega Vipolla pod vodstvom trenerja Boštjana Puharja.