(FOTO) Ukrajinke najboljše hokejistke na EP v Lipovcih

Vestnik.si, 9. 8. 2021
Tomo Köleš
Proglasitev najboljših reprezentanc na evropskem prvenstvu v Lipovcih.

Ukrajina je bila zmagovalka evropskega prvenstva ženskih reprezentanc v hokeju na travi razreda III v Lipovcih, potem ko je v finalu ugnala Švico z 2 : 1.

Ukrajinke so povedle že v prvih desetih sekundah, ko je Yevheniya Kernoz zadela iz kota. V drugem polčasu so Švicarke pritisnile na vrata Ukrajine, vendar niso bile natančne. Na drugi strani pa je neučinkovitost Švicark kaznovala Yulia Shevchenko v 40. minuti in Ukrajina je vodila že z 2 : 0. V 57. minuti je Janice Thoma stekla z žogo s polovice igrišča, preigrala branilki Ukrajine in z lepim zadetkom znižala na 2 : 1. V zadnjih treh minutah so Švicarke spet silovito pritisnile, a čas se jim je hitro iztekel in ukrajinska reprezentanca se je tako veselila zlate medalje.

hokej-na-travi, lipovci, ženske, reprezentance, ukrajina
Tomo Köleš

V tekmi za tretje mesto je Turčija premagala Hrvaško s 3 : 0, tudi z dvema zadetkoma Fatme Songül Gültekin, ki je bila na koncu najboljša strelka prvenstva. V tekmi skupinskega dela je Slovenija izgubila s Slovaško z 0 : 4, dan prej pa še s Portugalsko z 0 : 6.

Tomo Köleš
Najboljša strelka: Fatma Songül Gültekin (Turčija).

Tomo Köleš

"Zveza za hokej na travi Slovenije je zelo počaščena, da je dobila priložnost gostiti to evropsko prvenstvo. Za našo majhno deželo in še manjšo, a srčno hokejsko družino, je bila to odlična priložnost, da združi in zbere ljubitelje tega športa, dvigne motivacijo naših ljudi in popularizira hokej na travi. Ponosni smo, da smo lahko gostili sijajne hokejske reprezentance, naša mlada ekipa pa je imela čast igrati z boljšimi moštvi. Skozi težke tekme se je veliko naučila in dobila nov motiv za še bolj naporne treninge v prihodnosti. Upam, da smo se predstavili kot dobri gostitelji našim hokejskim prijateljem," je ob slovesu dejala Sanja Kropec Zelko, predsednica Zveze za hokej na travi Slovenije.