(FOTO) Janez Mulej in Andreja Gorčan najhitreje opravila z najdaljšo progo na Maratonu treh src

Vestnik.si, 21. 5. 2022
Niko Časar
Maraton treh src v Radencih.

Po dveh letih se je danes v Radence ponovno vrnil Maraton treh src, letos jubilejni štirideseti. Ob 9. uri se je na najdaljšo progo podalo 206 tekačev, na 21 kilometrsko progo pa 750 tekačev. Najdaljšo progo je v času 2:35:20 najhitreje premagal stari novi državni prvak Janez Mulej iz Atletskega kluba Radovljica, med ženskami je bila najhitrejša Andreja Gorčan s časom 3:35:01.

V naslednjih dvajsetih minut sta se zvrstila še starta tekov na 10 kilometrov, letos je bilo na ta tek prijavljenih 768 tekačev, na 5 kilometrov, na katerega se je podalo tekačev 608, ter start nordijske hoje, na katero se je prijavilo 82 udeležencev.

maraton-treh-src, radenci
Niko Časar

Zmagovalec v teku na 5 kilometrov je Jan Kramer, drugo mesto si je pritekel Dejan Preindl, tretje mesto pa Matjaž Rus. Zmagovalka v teku na 5 kilometrov je Breda Škedelj, drugo mesto je osvojila Špela Verlič, tretje mesto pa Anita Majer. Zmagovalec v teku na 10 kilometrov je Jože Lapoši, drugo mesto je osvojil Vito Kunstek, tretje mesto pa Matic Debeljak.

Niko Časar

Zmagovalka v teku na 10 kilometrov je Eva Dimc, drugo mesto si je pritekla Barbara Radoš, tretje pa Petra Jenko. "Bila sem presenečena, ker sem prvič tukaj, treniram atletiko v Ljubljani in mislim, da je to tudi ena lepa priložnost, da zaživijo ostale športne aktivnosti in tekmovanja. Zanimivo je bilo teči tukaj, je pa tudi zelo vroče, ampak lepa izkušnja," je ob zmagi povedala Dimčeva.

Niko Časar

Znani so tudi zmagovalci polmaratona. 21-kilometrsko progo je najhitreje pretekel Domen Dornik, drugi je bil Robert Kotnik, tretji pa Tadej Grilc. Zmagovalka polmaratona je Špela Gonza, kot je povedala po prihodu v cilj, ji je bilo lepo teči v Radencih. Drugo mesto je osvojila Jasmina Pitamic Vojska, tretje mesto pa Bernarda Č. Poznič.

Niko Časar

Niko Časar
Domen Dornik je zmagovalec letošnjega polmaratona v Radencih.

Karl Petelinšek je zmagovalec nordijske hoje, na domačih tleh zmagati je neverjetno, je povedal. "Tudi sam sem mislil, da smo lahko močnejši od konkurence. Držal sem tempo najhitrejšega, nato pa sem pospešil in uspelo je," je povedal nov evropski prvak v nordijski hoji. Drugo mesto je osvojil Marius Podolak iz Nemčije, tretje mesto pa Anton Mayerhofer iz Avstrije.

Niko Časar

Znana je tudi zmagovalka nordijske hoje, to je postala Italijanka Serena Maria Venturini, ki je nova evropska prvakinja v nordijski hoji. Drugo mesto je pripadlo Poloni Moškon, tretje mesto pa Mojca Šraj.

S časom 2:35:20 je kot prvi v cilj na 42-kilometrski progi pritekel Janez Mulej iz Atletskega kluba (AK) Radovljica, drugi je bil Simon Navodnik (2:36:54) iz Atletskega društva Kladivar, ki je vodil dobršen del proge. Tretje mesto si je s časom 2:49:37 pritekel Blaž Orešnik iz AK Ormož.

Zmagovalka 42-kilometrske preizkušnje je s časom 3:35:01 Andreja Gorčan, ki je postala nova državna prvakinja v maratonski razdalji. Drugo mesto je s časom 3:39:31 osvojila Elizabeth Swedberg iz Združenih držav Amerike, tretje mesto pa s časom 3:46:34 Nina Klemenčič.

Niko Časar

"Konkurence ni bilo", je uvodoma povedala Gorčanova in dodala, da je vesela zmage, saj v Radencih na maratonu teče že od njegove 25. izvedbe.

Niko Časar

Ob 8. uri so se na pohod podali pohodniki, popoldan pa bosta potekala še Veveričkin in Srčkov tek, začela se bosta ob 16.15, le 15 minut prej pa bo ponovno potekal tek s kužki, za katerega je prispelo 38 prijav. Gre za netekmovalne discipline.

Niko Časar
Ob 8. uri so se na progo podali pohodniki, ob 9. uri pa tekači na 21 in 42 kilometrov.