V Serdici so zopet streljali

Tomo Köleš, 28. 12. 2018
Nataša Juhnov
Igor Makari, predsednik ŠSD Murska Sobota, se je v Serdici uvrstil na tretje mesto.

Strelsko društvo 416 Serdica je v vaško-gasilskem domu v Serdici pripravilo 7. odprto in 8. občinsko tekmovanje v streljanju s serijsko zračno puško.

Na odprti strelski tekmi je med 22 strelci zmagal Goran Gyoha pred Martinom Maričem (oba iz Strelskega društva Domajinci), oba sta zadela po 187 krogov, vendar je Gyoha zadel več desetk. Na tretje mesto se je uvrstil Igor Makari iz Športnega strelskega društva Murska Sobota s 185 krogi. Ekipno je slavilo Strelsko društvo Domajinci v postavi Goran Gyoha, Martin Marič in Branko Car s 551 krogi pred Športnim strelskim društvom Murska Sobota v postavi Igor Makari, Mišo Hari in Blaž Makari s 536 krogi, tretje pa je bilo Strelsko društvo Trnovska vas s 516 krogi.

Na 8. tekmovanju za naslov občinskega prvaka občine Rogašovci je med člani zmagal Samo Roškar s 178 krogi, drugi je bil Slavko Buček s 174 krogi in tretji Aleš Smodiš (vsi iz Serdice) s 168 krogi. Med upokojenci je slavil Franc Šarkanj iz Serdice pred Antonom Grajem iz Ocinja in Hermanom Kollerjem iz Serdice. Med invalidi, starimi nad 80 let, je zmagal Karel Šinko iz Rogašovec.