Oboji zadovoljni z remijem: St. Patrick's - Mura 1 : 1

Vestnik.si, 21. 7. 2022
St. Patrick's Athletic : Mura

V prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij evropske konferenčne lige je skušala Mura v predmestju Dublina iztržiti čim bolj ugoden izid v dvoboju z ekipo St. Patrick's Athletic. Tekmo ste lahko spremljali z nami.

Mura je v 1. krogu s skupnim izidom 4 : 2 izločila moldavski Sfintul Gheorghe, St. Patrick's Athletic pa je bil prost. Irci so trenutno na četrtem mestu prve irske lige, odigrali pa so že 24 tekem. Zanimivo je bilo videti, kako se bodo črno-beli na stadionu Richmond Park v Inchicoru pred 2700 gledalci prilagodili na otoški stil igre in skušali priti do pozitivnega rezultata pred povratno tekmo v Murski Soboti.

trening, mura, dublin
Damir Čontala v Dublinu.

"To bo agresivnejša ekipa od Moldavcev in od Olimpije. Irci s to agresivno energijo poskušajo nadomestiti pomanjkljivosti, ki jih imajo v svoji igri. Pred svojimi navijači bodo vse stavili na domačo tekmo. Najprej želijo nasprotnika prestrašiti, zato bomo morali zdržati kakih pet do deset začetnih minut, nato pa jim čim prej vsiliti svoj način igre. Kakor se dvoboj odmika, tako tudi njihov zagon pada. In tu je naša priložnost. Želimo jih prisiliti v branjenje, saj imajo v obrambi slabosti in to bomo skušali izkoristiti," je  pred srečanjem povedal trener Mure Damir Čontala.

Tekmo sodi Ishmael Barbara iz Malte. Tule sta začetni postavi:

St. Patrick's Athletic: Anang, Cotter, Redmond kap., Grivosti, Forrester, E. Doyle, Brockbank, M. Doyle, O'Reilly, Breslin, Timmermans. Trener: Tim Clancy.

Mura: Obradović, Pucko, Morris, K. Cipot, Beganović, Lorbek, Maruško, Bobičanec, Kous kap., Petković, Daku. Trener: Damir Čontala.

1: Začetek tekme.

1: Ogromna priložnost za domače: po podaji M. Doyla z leve strani je Cotter sam pred vrati nabil žogo čez prečnik.

3: Rumeni karton Pucko zaradi ruvanja s Forresterjem, ki je teatralno padel na tla.

5: Strel M. Doyla precej z leve strani, Obradović pa izbija žogo.

st

17: Maruško je zanalašč igral z roko in imel srečo, da ni dobil rumenega kartona.

24: Strel Forresterja z velike razdalje, vendar mimo vrat.

28: GOOOL 0 : 1 Mirlind Daku! Mojster je mojster. Daku je izkoristil kratko podajo branilca Brockbanka, ukradel žogo, preigral vratarja in z leve strani z desnico mirno poslal žogo po tleh v daljši kot ter se poveselil s svojimi navijači. Prvi strel Mure na vrata in že gol.

st

33: Po dolgi podaji Bobičanca iz prostega strela v skoku z glavo malce prekratek pred vrati Daku.

35: Nevarna podaja Breslina po tleh z leve strani, Obradović pa odlično lovi žogo pred Cotterjem.

39: Dobra akcija E. Doyla po desni strani in strel, pred vrati pa odbija Cipot.

42: Briljantna miniatura Bobičanca, ki je pokazal nekaj vragolij s preigravanjem, na koncu pa podal z rabono, a zadel Cotterja, od katerega se je žoga odbila v kot.

44: Igralci Mure so zahtevali igranje z roko v kazenskem prostoru domačih, a sodnik je samo odmahnil z roko.

45: Po kotu nevaren strel Redmonda z glavo, a na srečo Mure za malo mimo vrat.

45: Minuta dodatka.

45+1: Konec prvega polčasa. 0 : 1.

murastpatricks
Navijači Mure na stadionu Richmond Park.

Mura je izjemno pametno in taktično odlično odigrala prvi polčas. Treba je sicer priznati, da je imela veliko srečo v prvi minuti, ko je Cotter pred vrati po nepotrebnem premočno streljal in poslal žogo prek prečnika, po peti minuti pa je pritisk gostiteljev splahnel. Črno-beli so zrelo trgali igro, žogo vse bolj spravili v svojo posest in povsem umirili domače. Vidi se, da so tehnično bolje podkovani, Irci pa vse stavijo na hitre fizične prodore. A vsaj za zdaj je Mura v obrambi odigrala zelo dobro, v napadu pa je Daku mojstrsko izkoristil veliko napako domačega branilca.

st

46: Začetek drugega polčasa.

52: V zadnjih minutah trije koti za domače, dva je Mura odbila v kot, po tretjem pa je z glavo streljal Brockbank mimo vrat.

53: Lep hiter protinapad Kousa in Dakuja, slednjega pa je Grivosti toliko oviral, da je streljal prek vrat.

56: Rumeni karton Bobičanec zaradi ostrega prekrška nad Forresterjem.

59: Po visoki podaji z desne strani tvegano iz vrat Obradović, a je nekako le odbil žogo.

60: GOL 1 : 1 Chris Forrester! Obramba Mure je vseeno spet kapitulirala. Cotter je iz avta z desne strani v kazenskem prostoru našel E. Doyla, ta pa je žogo odložil do Forresterja, ki je takoj streljal z desne strani in zadel izpod prečnika. Branilci Mure so tokrat zamudili v blok. Gostitelji so zasluženo izenačili, saj so bili doslej v drugem delu boljši, črno-beli pa ne uspejo ustvariti nobene prave akcije.

62: Breslin strelja mimo vrat.

65: Menjava pri svetnikih: Lennon namesto Timmermansa.

66: Menjavi pri Muri: Shabanhaxhaj in T. Cipot namesto Petkovića in Maruška.

67: Dober poskus Forresterja iz prostega strela, žoga pa končuje v kotu.

68: Rumeni karton K. Cipot.

69: Sedaj sreča za Shabanhaxhaja, da ni dobil rumenega kartona za nevarno igro.

72: Rumeni karton Lorbek zaradi ostrega starta nad Grivostijem.

74: Bobičanec iz kota ostro na vrata, Anang pa odbija.

75: Odličen prodor Kousa, ki je preigral Grivostija, po njegovi podaji pa so domači odbili žogo v zunanji del mreže.

76: Kakšni priložnosti za Muro po kotu! Žogo je odložil Daku, Shabanhaxhaj je streljal, odbil je Anang, Lorbek pa je z levico v padcu sprožil za malo mimo vrat. To so bile sedaj dobre minute Mure.

81: Menjava pri St. Pat'su: Ovolabi namesto E. Doyla.

84: Forrester je uprizoril slalom med obrambo Mure in osmešil goste, na koncu pa streljal po sredini po tleh, kjer je bil na pravem mestu Obradović.

85: Menjava pri Muri: Ouro namesto Kousa.

86: Dobra hitra akcija Shabanhaxhaja po levi strani, domače rešuje z odbitkom Cotter.

88: Menjava pri domačih: Curtis namesto šepajočega Cotterja.

90: Menjava pri Muri: Klepač namesto Bobičanca.

90: Samo dve minuti dodatka.

91: Rdeči karton M. Doyle zaradi ruvanja s Puckom in udarca.

92: Akcijo Mure zaključuje Pucko s strelom z daljave, a prek vrat.

93: Konec tekme. 1 : 1.

st

Na koncu so oboji zadovoljni z remijem, saj so pri gostiteljih pred tekmo izjavljali, da bi radi šli vsaj z neodločenim izidom na povratno tekmo, Mura pa je lahko zadovoljna z remijem, saj ji je v drugem polčasu precej pošla moč in je bila večji del v podrejenem položaju ter si ni ustvarila skoraj nobene priložnosti z izjemo tiste v 76. minuti. Izid je tudi objektivno najbolj pravičen, saj so črno-beli v prvem delu delovali bolj izkušeno kot domači. Čeprav so dobili štiri rumene kartone, pa bodo Sobočani na drugi tekmi imeli prednost v tem, ker bo pri Ircih manjkal Mark Doyle, ki je čisto ob koncu dobil rdeči karton. Navijači enih in drugih so z aplavzom nagradili obe ekipi. Vsekakor je še vse odprto, in če si bo Mura v Fazaneriji ustvarila neprimerno več priložnosti kot v Inchicoru, se lahko nadeja napredovanja v 3. krog.