Mura na drugi pripravljalni tekmi izgubila proti ruskemu Rotorju

Vestnik, 26. 1. 2021
FB/Nogometna šola Mura
Nogometaši Mure igrajo drugo pripravljalno tekmo na pripravah v Turčiji, nasprotnik je ruski Volgograd.

V torek je Mura odigrala drugo pripravljalno tekmo v Turčiji. Njen nasprotnik je bil ruski prvoligaš FC Rotor Volgograd. Tekma se je končala z 1 : 2.

Začetna postava Mure: Zalokar, Karničnik, Travner, Lovrić, Pucko, Kouter, Antolin, Đurak, T. Cipot, Filipović, Maroša.

Tekma je bila odigrana pri 13 stopinjah Celzija, vendar pa so precej visoke temperature spremljale dežne plohe in silovit veter.

Za vodstvo "Murašev" z 1 : 0 je v 26. minuti srečanja zadel Amadej Maroša.

V 60. minuti menjava deseterice pri Muri v igralnem polju. Vstopajo Kous, Maruško, Gorenc, Šturm; Ouro, Horvat, Klepač, Kosi, Štrakl; K. Cipot.

Gostje so v nadaljevanju srečanja uspeli izenačiti. V 66. minuti je za 1 : 1 zadel Bayriev, za drugi zadetek Volgograda pa je v 70. minuti po uspešno izvedeni enajstmetrovki poskrbel Zhigulov.

V drugem polčasu sta za Muro sicer zadela še Tio Cipot (56) in Štrakl (88), a so sodniki oba gola razveljavili, prvega zaradi prepovedanega položaja, drugega pa zaradi tega, ker naj bi žoga pred tem domnevno že prečkala golavt črto, s čimer pa se ob glasnih ugovorih nikakor niso strinjali pri Muri.