Mura v drugem polčasu ugnala Vardar

Vestnik, 3. 2. 2020
FB NŠ Mura
Mura je Filipu Gačevskemu zabila tri gole.

Nogometaši Mure so v Turčiji odigrali drugo pripravljalno tekmo. Njihov nasprotnik je bil makedonski Vardar.

Tekma se je začela ob 15.30 po slovenskem času, na zelenico pa so v prvem polčasu stopili Šafarić, Karničnič, Kaučič, Maruško, Pucko, Brkić, Horvat, Cipot, Knežević, Mandić in Žižek.

Naj omenimo, da pri Vardarju igra Filip Gačevski, otrok Mure.

filip gacevski re
Reuters
Filip Gačevski je za Muro igral v mladinski ligi in v 2. ligi.

Tekma se je končala z zmago črno-belih. Rezultat je bil 3 : 1 (0 : 1). Po zaostanku v prvem polčasu sta v drugih 45. minutah za Muro zadela Luka Šušnjara dvakrat in Andrija Bubnjar.

mura, priprave, turčija
FB NŠ Mura

V nedeljo so Muraši prvo pripravljalno srečanje proti Ahmat Groznemu izgubili z 1 : 2, vendar so se ruskim nogometašem dobro zoperstavili in si priigrali nekaj lepih priložnosti za zadetke.

Poročali smo tudi že, da si je Murin prvi vratar Matko Obradović na enem od treningov poškodoval desno dlan. Operacijo je že prestal, na Instagram profilu pa ob fotografiji iz bolnišnice pripisal: "Najtežje bitke so za najmočnejše vojake. Glavo gor, najboljše šele prihaja. Pripravljen sem na okrevanje." Zaenkrat pa še ni znano, kako dolgo bo Obradović izven nogometnih igrišč.