Mura (le) do točke proti Bravu. Šiškarji v 93. minuti zadeli prečnik

Rok Šavel, 14. 2. 2022
Mura : Bravo

Muraši so se v prvi domači tekmi spomladanske sezone merili z ljubljanskim Bravom. Kous zadel in pordečel, Bravo v sodniškem dodatku do izenačujočega zadetka.

Po minimalnem porazu na zaostali tekmi proti Olimpiji so aktualni državni prvaki v Fazaneriji gostili ljubljanski Bravo. To je bila tretja tekma z Bravom v letošnji sezoni, obe dosedanji sta se končali z remijem. Ekipa iz Šiške se je za črno-bele na medsebojnih tekmah vselej izkazala za trd oreh, tekma med obema tekmecema pa so se najpogosteje končale z delitvijo točk. Mura je imela na današnjem dvoboju priložnost, da Bravo izrine s četrtega mesta v Prvi ligi Telemach, v primeru poraza pa bi črno-beli za današnjim tekmecem zaostajali že za štiri točke.

"Moramo biti vztrajni in ne brezglavi ter vsak napad čim bolje zaključiti," je recept pred današnjo tekmo napovedal Murin vezist Luka Bobičanec.

4. minuta : Lep prodor Horvata, ki je podal do novinca v napadu Dakuja. Njegov strel blokiran in kot za Muro.
5. minuta : Nik Lorbek si je zaradi prekrška prislužil rumeni karton.
8. minuta: Prva prava priložnost za Muro. Po predložku Šturma je vratar Brava žogo odbil do Kousa, ki je močno udaril, a žoga poslal visoko čez gol.
13-14. minuta: Bobičanec z ostrim predložkom pred vrata Brava. Kot za Muro. Po visoki podaji Bobičanca na drugo vratnico do strela Šturm, žoga čez gol.
29. Po napaki v obrambi velika priložnost za Bravo, a Ljubić na mestu. Po ogledu posnetka je bilo vidno, da je bil Sever v prepovedanem položaju.
31. GOOL! Po podaji Dakuja, ki je nase povlekel dva branilca Brava, je lepo zaključil osamljeni Kous. Mura vodi 1:0.
37. minuta. Kurtović je s prekršom zaustavil prodirajočega Pucka in si prislužil rumeno kazen.
43. minuta: Silovit in natančen udarec Memića z razdalje, Ljubić žogo odbija v nov kot za Bravo.
Konec prvega polčasa. Mura po zadetku Kousa na predah z minimalno prednostjo.
Začetek drugega polčasa je prinesel nekaj sprememb v postavi in taktiki Mure. Čontala je v slačilnici pustil Mulahusejnovića in v igro poslal Oura.
55. minuta: Ostra podaja Bobičanca pred vrata, Josipović je žogo odbil.
62. minuta: Ob posredovanju VAR-a se je glavni sodnik Matković odločil, da Kousu namesto rumenega prisodi rdeči karton zaradi nevarnega prekrška nad Kramaričem. Strelec zadetka mora zapustiti igrišče, Mura z igralcem manj.

66. minuta: Lorbek na klop, v igro Tio Cipot.
75. minuta: Rumeni karton je prejel Ouro.
79. minuta: GOOOL! Kljub igralcu manj Mura zadeva. Ponovno sijajen prodor in podaja Dakuja pred gol, kjer je Šturm žogo pospravil v mrežo.
81. minuta: Hiter odgovor Brava. Po predložku Križana z glavo zabija Kerin. Bravo znižuje zaostanek na 2:1.
87. minuta: Kozar menja Bobičanca.
88. minuta: Velika priložnost za dvakratnega asisenta po krasni podaji Horvata. Josipović žogo odbija v kot.
90. minuta: Porumenel tudi Tomi Horvat.
92. minuta: Izenačenje. Po kotu se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Kurež in premagal Ljubića.
93. minuta: Muro pred popolnim prebratom Brava rešuje vratnica.
94. minuta: Konec tekme 2:2. Delitev točk v Fazaneriji, kjer je bilo v skladu z veljavnimi ukrepi prisotnih 750 gledalcev.