(FOTO) Mura z igralcem več znova osvojila Ljudski vrt

R.Š., 19. 9. 2021
Aleš Cipot
Maribor : Mura

Mura je v devetem krogu Prve lige Telemach v letošnji sezoni prvič gostovala v Ljudskem vrtu, kjer je proti Mariboru na zadnji tekme lanske sezone slavila in tako osvojila državni naslov.

Po četrtkovem debiju v Konferenčni ligi nocoj aktualni državni prvaki znova igrajo v Ljudskem vrtu, kjer jim nasproti stoji Maribor. Mura je po slabem začetku prvenstva le ujela ritem in se uspela priključiti zgornjemu delu razpredelnice, Maribor pa ni zmagal že več kot en mesec in vse glasnejše so govorice, da se mariborski strateg Simon Rožman poslavlja z Ljudskega vrta.

Črno-beli imajo zelo dobre spomine na majsko zmagoslavje, ko so v zadnjem krogu Mariborčane premagali s 3:1 in prvič osvojili naslov državnih prvakov, a ob hkratnem igranju na evropski sceni je danes zagotovo prisotne tudi nekaj utrujenosti pri varovancih Anteja Šimundže.

Maribor: Jug; Mutavčič, Voloder, Mitrović, Sikošek, Martinović, Žugelj, Alvir, Makoumbou, Repas, Mudrinski.

Mura: Obradović; Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm, Lorbek, Kozar, Kous, Horvat, Škoflek, Maroša.

Glavni sodnik: Rade Obrenović

mura, maribor
Aleš Cipot

Aleš Cipot

5. minuta. Velika priložnost za Maribor. Po globinski podaji Voloderja se je sam pred Obradovićem znašel Žugelj, a mu je vratar črno-belih dobro zaprl kot in njegov strel z nogo ubranil.
7. minuta. Nova velika priložnost za domače. Po predložku je bil nevaren pred vrati Mudrinski, a Obradović je znova dobro reagiral.
10. minuta. Rumeni karton za Klemna Šturma zaradi prekrška nad Mutavčičem.
11. minuta. Žugelj je meril z razdalje, a žoga je zletela precej mimo gola.
17. minuta trčenje Obradovića in Maruška, oba sta obležala na zelenici Ljudskega vrta. Maruško je po nesreči s kolenom udaril v glavo svojega vratarja. Je Žugelj porinil Murinega vratarja? Sodnik Rade Obrenović je opozoril mariborskega napadalca.
22. minuta. Maruško je blokiral strel Mudrinskega v kazenskem prostoru.
26. minuta. Prvi strel Mure. Z razdalje je poizkušal Klemen Štrel, a je bil z desnico povsem nenevaren za mariborska vrata.
32. minuta. Najlepša priložnost do sedaj. Po predložku Alvirja je z glavo meril Mudrinski, a s parado se je izkazal Obradović.
33. minuta 1:0. Po podaji iz kota je Maribor le kronal pritisk v zadnjih minutah. Žoga se je znašla pri branilcu Voloderju, ki je iz približno desetih metrov matiral soboškega vratarja.
36. minuta. 1:1! Žiga Kous je po lepem prodoru in podaji Maroše zadel za izenačenje.
41. minuta. Tvegana podaja vratarju Jugu, Maroša bi se skoraj dokopal do žoge.
43. minuta. Nevaren poizkus Tomija Horvata. Žoga je za las švignila mimo desne vratnice mariborskega vratarja.
45. minuta. Prvi rumeni karton tudi za vijoličaste. Mitrović je porumenel zaradi nepravilnega oviranja Škofleka.
45. minuta. Po prostem strelu se je žoga dokopala do Kousa. Močan strel, a meril je previsoko.

Aleš Cipot

47. minuta. Mitrović je dobil drugi rumeni karton in mora predčasno pod tuš. Porumenel je tudi Sikošek. Mura ima igralca več.

48. minuta. Horvat je s prostega strela meril natančno, a ne dovolj močno, da bi resneje ogrozil Juga.
49. minuta. Gol Maroše je razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Pravilna odločitev sodnika.
51. minuta. Protinapad Mure. Prodiral je Horvat, a mu je za boljši zaključek zmanjkalo moči.
54. minuta. Z razdalje je sprožil Škoflek. Žoga čez gol.
57. minuta. Prva menjava na tekmi. Danijel Šturm namesto Nina Žuglja. Krajša prekinitev tekme zaradi čiščenja kazenskega prostora Mure, saj so ga domači navijači 'olepšali' s trakovi.
61. minuta. Velika priložnost za popoln preobrat Mure. Lepo je v kazenskem prostoru preigraval Karničnik in podal na drugo vratnico, a Šturm je bil za malenkost prekratek.
65. minuta. Nov nevaren poizkus Mure. Strel Škofleka za las mimo vratnice mariborskega gola.
67. minuta. Vroče v mariborskem kazenskem prostoru, a na koncu le kot za Muro.
69. minuta. Prva menjava tudi v taboru Mure. Klepač namesto Škofleka.
71. minuta. Muraši so lepo kombinirali, do zaključnega strela pa je prišel Maroša. Obramba Juga.
73. minuta. Izvrstno preigravanje Kousa, Lorbekov strel pa nato čez mariborska vrata.
73. minuta. Kotnik menja Mudrinskega.
80. minuta. Rumeni karton za Voloderja zaradi prekrška nad Gorencem.
82. minuta. Napeto pred vrati Juga, a Maroša ni prišel do žoge.
82. minuta. Lorbek zapušča igrišče, namesto njega v igro Mitja Lotrič.
88. minuta. V kazenskem prostoru je poizkušal Klepač, kot po bloku mariborske obrambe.
88. minuta. GOOOL! Mura vodi v Ljudskem vrtu z 2:1. Jan Gorenc je po kotu Lotriča zadel z ramenom.
5 minut sodnikovega dodatka.
91. minuta. Rožman na igrišče pošilja Požeg Vancaša in Roka Kronavetra. Z igrišča Alvir in Mutavčič.
94. minuta. Kous je iztržil prosti strel za Muro.
95. minuta. Mura še naprej dobro zadržuje žogo, Maroša je priboril kot za Muro. In nato še enega.

KONEC TEKME! Muri je uspel popoln preobrat in iz Maribora odhaja z novimi tremi točkami.