Žuto-plave ostajajo še naprej neporažene

Vestnik.si, 27. 11. 2022
ŽNK Nona Pomurje Beltinci še zadnjič v žuto-plavem dresu.

Na nogometnem igrišču Bratonci sta se v 12. krogu jesenskega dela ženskega nogometnega prvenstva pomerili ekipi ŽNK Nona Pomurje Beltinci in ŽNK Cerklje. Tekma se je končala z 9 : 0 v korist domačim.

Beltinčanke bodo pred domačimi gledalci v zadnjem krogu jesenskega dela prvenstva še zadnjič oblekle žuto-plave drese, v spomladanskem delu bodo zaradi združitve z DNŠ Mura že igrale s črno-belimi dresi.

Na vseh dosedanjih štirinajstih medsebojnih obračunih v tem tekmovanju so vselej slavile Pomurke, tudi v letošnji sezoni so ekipo ŽNK Cerklje že premagale v 5. krogu z izidom 13 : 0.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Kocijan, Šoštarič Karič, Rozmarič (Sok, 70), E. Kos (Balažič, 46), Horvat (Vilčnik, 46), L. Kos, Klopčič, Kolbl, Rakovec (E. Horvat, 70), Korošec, Eferl. Trener: Amir Karič.

ŽNK Cerklje: Mikložič, N. Šenk (Špiler, 30), Z. Šenk, Čebašek, Terdina (Robas, 65), Mele, Perčič, Višić (Ševo, 57), Jelovšek, Lebar, Alič. Trener: Primož Štrajhar.

Sodniki: Marko Romih, Filip Jarc, Milan Carevič.

Tekmo lahko spremljate v spodnjem posnetku.

GOL. V 10. minuti so Beltinčanke povedle z 1 : 0, z glavo je zadela Lara Klopčič. ž

GOL. V 19. minuti je glavni sodnik pokazal na 11-metrovko po prekršku nad Kajo Korošec. Ta je najstrožjo kazen tudi uspešno izvedla in povišala vodstvo domačih na 2 : 0.

GOL. Koroščeva se je v 28. minuti podpisala pod še en zadetek. Domače vodijo že s 3 : 0.

V 30. minuti srečanja je gostujoči trener opravil prvo menjavo, Nušo Šenk je zamenjala Varja Špiler.

GOL. 4 : 0. V 39. minuti je vodstvo Pomurk povišala Špela Kolbl.

GOL. 5 : 0. V prvi minuti sodniškega dodatka je zabila Špela Rozmarič.

Konec prvega polčasa. Pričakovano so igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci močno prevladovale že od prve minute srečanja, ko so si priigrale tudi prvo priložnost za gol. Premoč na igrišču so v prvem polčasu kronale s petimi zadetki.

GOL. V 54. minuti je za vodstvo s 6 : 0 zadela Lucija Kos.

56. minuta. Druga menjava pri gostujoči ekipi. Neveno Višić je zamenjala Maja Ševo.

GOL. 63. minuta. Strelka zadetka za povišanje vodstva na 7 : 0 je bila Noelle Vilčnik.

GOL. 73. minuta. Špela Kolbl zadela še drugič na tekmi. 8 : 0.

75. minuta. Pri gostih še ena menjava. Maja Ševo zapušča igro, vstopa Pia Repnik.

GOL. V 83. minuti je še drugič na tekmi zadela Noelle Vilčnik. Trenutni rezultat 9 : 0.

Konec tekme.

Beltinčanke so tudi na zadnji tekmi tega koledarskega leta vknjižile visoko zmago, dvanajsto zapored. S 36 točkami ostajajo trdno na vrhu lestvice.