(FOTO) Pokal: Domžalčani s sedmimi goli napolnili mrežo Hotize

Vestnik.si, 8. 11. 2022
Hotiza in Domžale.

V torek so bile na sporedu prve tekme šestnajstine finala Pokala Pivovarne Union. Hotiza je doma gostila Domžale, ki so domačine premagale s kar 7 : 0. Ob 20. uri sta se v Lendavi pomerila Nafta 1903 in Triglav Kranj.

Ob 13.30 sta se začeli dve srečanji in v obeh sta pomurska predstavnika. Ekipa Cvena je gostovala v Ravnah na Koroškem pri Fužinar Vzajemcih in izgubila z 1 : 4, nogometaši Hotize pa so doma gostili prvoligaško zasedbo Domžal.

NK Hotiza: Sarjaš, Czigany, Dominko, Lörinc, Ftičar, Donko, Vöröš, Čurin, Horvath, Polareczki, Toth. Trener: Jože Hozjan.

NK Domžale: Tratnik, Pišek, Barišić, Jovićević, Repas, Podlogar, Schoissengeyr, Perc, Jakupović, Alić, Strajnar. Trener: Simon Rožman.

Sodniki: Damjan Novarlić, Uroš Benc, Elmedin Dedić.

hotiza, nogomet-hotiza-domžale

Tekma v hotiškem športnem parku je potekala pred kamerami Nogometne zveze Slovenije. Prvoligaš je bil boljši in Hotizi, jesenskemu prvaku pomurske nogometne lige nasul sedem zadetkov. Mreža se je prvič zatresla v 7. minuti, ko je napako domače obrambe izkoristil Nick Perc. V 18. minuti je prednost z bele pike povišal Arnel Jakupovič, dve minuti zatem Bartol Barišić, do konca prvih 45 minut je še enkrat zadel Jakupović.

V drugem polčasu so Domžalčani Hotizi dali še tri zadetke. Strelci so bili Barišić, Perc in Saitoski. Ekipi sta se razšli z rezultatom 0 : 7.

Ob 20. uri sta se v Lendavi pomerili Nafta 1903 in Triglav Kranj. Preostale tekme pa bodo jutri in v četrtek.