Visoka zmaga Mure proti Beltincem

Tomo Köleš, 15. 1. 2019
Aleš Cipot

V prvi pripravljalni tekmi za obe moštvi je Mura na igrišču z umetno travo v Fazaneriji premagala Beltince s 5 : 1 (1 : 1). Dva gola za črno-bele je dosegel novinec Kevin Žižek.

Strelci na tekmi, ki je bila zaprta za javnost:
1 : 0 Maruško (19), 1 : 1 Raduha (39), 2 : 1 Žižek (56), 3 : 1 Laci (66), 4 : 1 Kous (72), 5 : 1 Žižek (74).

bab8c4e9e2f0014db214691b5fed72e2
Aleš Cipot

V prvem polčasu, ki je bil precej bolj izenačen, saj so Beltinčani nastopili z najmočnejšo postavo, je mrežo gostov načel Matic Maruško, ki se je po predložku s kota v nadaljevanju akcije znašel sam na levi strani in z glavo žogo zabil v mrežo. Žuti, ki so proti koncu prvega dela začeli igrati vse bolje, so izenačili po lepi kombinaciji Tkalca, Mauka, Kristla in Raduhe, slednji pa je z diagonalnim strelom po tleh premagal Šafarića. 1 : 1 je bil tako izid prvega polčasa.

ed5cbee39b67970e9dba96ffc03e0269
Aleš Cipot
Začetna postava Beltinec

V drugem, v katerem je trener gostov Zlatko Gabor dal priložnost vsem igralcem s klopi, je Muro v vnovično vodstvo povedel novinec v črno-belem dresu Kevin Žižek, ki je dosegel skoraj povsem enak zadetek kot Raduha.V 66. minuti se je tretjega zadetka Mure in prvenca v članski ekipi veselil mladinec Žiga Laci.V 72. minuti je s prostega strela povišal Žiga Kous, ki je zadel vratnico, od te pa se je žoga odbila v mrežo. Končni izid je s svojim drugim zadetkom postavil Kevin Žižek, ki je po podaji z desne strani žogo iz bližine le pospravil v mrežo.

0668cbe58f39bfe4e24cf29677d59abd
Aleš Cipot
Začetna postava Mure

Mura je tekmo pričela v postavi: Šafarić, Rebernik, Bošković, Maruško, Pucko, Kozar, Sočič, Šušnjara, Kouter, Perčić in Sirk.
V drugem polčasu so igrali: Gyergyek, Kous, Kurbus, Laci, Šturm, Šporn, Lorbek, Horvat, Karničnik, Žižek in Maroša.
Beltinci pa so tekmo pričeli s postavo: Zver; Apatič, Bertalanič, Lukač, Hartman, Raduha, Ropoša, Balažic, Kristl, Tkalec in Mauko.

59825fb62b79e262c084c9f471cdaf86
Aleš Cipot
Če tudi so le prijateljske, se na tekmah med Muro in Beltinci zmeraj gre na polno.