Vittorina Jet in Hot Coco v središču pozornosti

Tomo Köleš, 17. 6. 2019
Nataša Juhnov
Dušan Zorko.

Na ljutomerskem hipodromu so bile kasaške dirke, na katerih so se spomnili preminulih kasaških zanesenjakov Janka Makoterja in Mirka Hanžekoviča.

Junijske kasaške dirke v Ljutomeru že po tradiciji potekajo v organizaciji veržejskega podjetja Meso-Coop. Hanžekovič in Kasaškega kluba Ljutomer. Ljubitelji kasaškega športa so tokrat spremljali osem preizkušenj, v ospredju pa sta bili spominski dirki Janka Makoterja in Mirka Hanžekoviča.

7e5ac950f9cde3d27b69d50ea7cc7f57
Junijske kasaške dirke v Ljutomeru.

V dirki v spomin na Janka Makoterja so nastopili najboljši domači in uvoženi kasači, drugo leto zapored pa je zmaga pripadla petletni italijanski kobili Vittorini Jet z Dušanom Zorkom iz Borecev v križevski občini. Vittorina Jet je na 2.100 metrov dolgi progi slavila s kilometrskim časom 1:17,0.

Na drugo mesto se je uvrstila Sončka (Ajda Gorenc, Stožice Ljubljana), na tretje pa Bear Glide (Matej Osolnik, Posavje Krško).

96b529f4435502fc4677c38c447c4bef

V spominski dirki Mirka Hanžekoviča so na stezo stopili 3- in 4-letni slovenski kasači. Odlično pripravljenost je pokazal štiriletni Hot Coco (Roman Jerovšek, Stožice Ljubljana), ki je konkurente premagal z izvrstnim kilometrskim časom 1:15,8.

2f26a3e48721ca4ebd013e53beb348ff

Drugo mesto je zasedel Varele HB (Jože Sagaj ml., Ljutomer), tretji pa je bil Frodo S (Branko Slana, Ljutomer).

869c13c7cd5748b3f5d634e9ae31dbcd

O tem, kdo so bili ostali zmagovalci kasaških dirk v Ljutomeru, pa več v četrtkovi tiskani izdaji Vestnika.