M. Š., 6. 12. 2020
Odbojkarska tekma med OK Radenci in SIP Šempeter

Soboški odbojkarji so zabeležili že peti zaporedni poraz.

radenci, odbojka, ok-rdaenci, sip-šempeter

V 13. krogu Sportklub 1. A državne lige za odbojkarje je sinoči Panvita Pomgrad iz Murske Sobote gostovala v Kranju pri ekipi Hiša na kolesih. Po poldrugi uri dvoboja so Kranjčani slavili s 3 : 0 (22, 20, 22). Soboški odbojkarji so tako doživeli peti zaporedni poraz, ki jih je pahnil na predzadnje, sedmo mesto (10 točk) prvoligaške konkurence. Prvenstvo se nadaljuje v sredo, ko se bosta ta dva tekmeca v zaostali tekmi 6. kroga pomerila v Murski Soboti.

Sobočani so bili konkurenčni domačim le v prvem nizu, ko jim sreča v končnici ni bila naklonjena. V drugem nizu so gostitelji povedli z 10 : 2 in si zagotovili mirno končnico, v tretjem pa so Prekmurci povedli z 9 : 5, vendar so domačini v nadaljevanju brez težav spreobrnili potek in prišli do tretje zmage v sezoni. Zbrali so 10 točk in se izenačili na razpredelnici s svojimi tokratnimi nasprotniki.

Panvita Pomgrad: Ražnatović 15, Vinkovič 6, Drvarič 3, Radović 12, Rojnik, Flisar, Lakner 4, Novak, Bedrač 3, Vrabl (L), Vori (L), Grabar 1. Trener: Aleš Hribar.

Brez točk so tokrat ostali tudi radenski odbojkarji. V zaostali tekmi 11. kroga 1. B državne lige so gostili SIP Šempeter in izgubili z 0 : 3 (-22, -20, -21). Radenčane, ki v sredo čaka gostovanje pri vodilnih v Črnučah, ostajajo pri 12. točkah in zasedajo četrto mesto.

V prvem nizu so gostje po vodstvu s 15 : 12 vse napade domačih, ki so se približali na točko zaostanka (19 : 20, 22 : 23), odbili. V drugem nizu so domači vodili s 15 : 12, a so gostje naredili preobrat. Ekipi sta bili nazadnje točkovno poravnani pri izidu 18 : 18. Končnica je pripadla Šempetrčanom, saj so naredili delni izid 7 : 2.

Gostje so v tretjem nizu že vodili 13 : 8. Gostitelji so jih ujeli na 15. Točki, a so v končnici bili znova neučinkoviti in zabeležili četrti poraz v sezoni.

Radenci: Ajlec 8, Franc 4, Banič 4, Marič, S. Ratkai, Škrjanec, Pelemiš 13, Založnik, T. Horvat 9, P. Horvat, A. Horvat, Vrbnjak, Šadl (L), J. Ratkai (L). Trener: Bogdan Marič.

Brez zmage so sinoči ostale tudi odbojkarice puconske ekipe Murexin-Kema. Gostovale so v Hočah, kjer so jih igralke Formisa premagale s 3 : 0 (18, 18, 22).

Zanimiv je bil le tretji niz, ko so Pucončanke že vodile s 6 : 0 in 12 : 7. V nadaljevanju je bila na igrišču praktično le ena ekipa. Domačinke so najprej izenačile (12 : 12), ko pa so povedle z 22 : 17 pa je bil zmagovalec odločen. Pucončanke, ki jih v sredo čaka gostovanje v Kranju, ostajajo tako pri šestih točkah na šestem mestu.

Murexin – Kema Puconci: Kovač 6, Rakar, Škraban N., Škraban I. 10, Malok 4, Gričnik (L), Matis 2, Novak (L), Lang, Vilfan 4, Sužnik 8, Cigut, Pušnik 6. Trener: Uroš Kovačec.