Vestnik.si, 11. 9. 2021
arhiv Meteorplast ŠIC bar
Meteorplast ŠIC bar : ŠD Mlinše

Ljutomerski Meteorplast ŠIC bar je zapravil vodstvo z 2 : 0.

V dvorani ŠIC Ljutomer je bila odigrana tekma 2. kroga 1. slovenske futsal lige. Meteorplast ŠIC bar, ki je bil v prvem krogu prost, se je pomeril z ekipo ŠD Mlinše iz okolice Zagorja ob Savi. Tekma se je končala z neodločenim izidom 2 : 2 (2 : 1). V naslednjem krogu bo ljutomerska ekipa v petek, 17. septembra 2021, gostovala v naselju Videm v občini Dobrepolje.

meteorplast-šic-bar, šd-mlinše, futsal

Uvodna tekma prvoligaškega prvenstva se je za Ljutomerčane pričela izvrstno. Trener Tomislav Novak je na vrata postavil Miho Prijola, na parketu pa sta se izmenjevali dve četvorki. Prvo so sestavljali Aljaž Ruis, Matic Goznik, Aljaž Goznik in Kristian Škerget, drugo pa Urban Goričan, Adrijan Trstenjak, Mitja Gašparič in Rok Šnofl. Kakih 80 gledalcev se je prvega zadetka razveselilo v 7. minuti, ko je po podaji Roka Šnofla v polno zadel Adrijan Trstenjak, novi član slovenske futsal reprezentance do 21 let.

Domačini so bili tudi v nadaljevanju polčasa podjetnejši, kar se jim je obrestovalo z zadetkom Aljaža Goznika, ki je v 14. minuti izkoristil podajo Aljaža Ruisa. A veselje ob drugem zadetku je bilo kratkotrajno, saj so gostje že v naslednji minuti zmanjšali zaostanek z zadetkom Tima Lipovška.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji iniciativo prepustili gostom, sami pa se odločali za protinapade, a Kristian Škerget, Mitja Gašparič in Aljaž Goznik niso uspeli zadeti iz idealnih pozicij za dosego zadetka. Prelomni trenutek dvoboja se je pripetil v 35. minuti. Sodnik Jože Barkovič je namreč v situaciji, ko sta se Matic Goznik in Kristijan Šmid borila za žogo, v dogajanje pa se je vključil tudi vratar gostov Jakob Kralj, prestrogo izključil domačega igralca Matica Goznika. V obdobju igralca več na parketu so gostje dosegli izenačujoči zadetek, strelec za končni izid tekme pa je bil Dragan Petrović v 38. minuti.