Miha Šoštarič, 12. 12. 2021
Niko Časar
ŽOK Ljutomer – Murexin Kema Puconci

ŽOK Ljutomer – Murexin Kema Puconci 3 : 1 (8, -25, 16, 17)

Sinoči je bil v ljutomerski dvorani ŠIC odigran drugi obračun pomurskih ekip v 1. B državni ligi za odbojkarice. Ljutomerčanke so še drugič v sezoni premagale Pucončanke. Po zmagi v Puconcih s 3 : 0, so tokrat slavile s 3 : 1 (8, -25, 16, 17). ŽOK Ljutomer, ki ga v četrtek čaka zaostali dvoboj 11. kroga v Mozirju, je trenutno na četrtem mestu (19 točk), Murexin-Kema Puconci, ki ima v sredo na sporedu zaostali dvoboj 10. kroga v Braslovčah, pa ostaja na osmem mestu (3 točke).

odbojka-ženske, kema-puconci, žok-ljutomer, 0-:-3
Niko Časar

Dvoboj 12. kroga, ki si ga je ogledalo blizu 70 ljubiteljev odbojke, so pričele gostiteljice suvereno in v prvem nizu gostjam prepustile vsega osem točk. Obetala se je še ena gladka zmaga Ljutomerčank, s čimer pa se niso strinjale gostje. Večji del drugega niza so bile Pucončanke v vodstvu, med drugim so pred končnico imele štiri točke naskoka (20 : 16). Ko so domačinke dosegle štiri zaporedne točke, so se domači navijači nadejali, da bodo le strle nasprotnice in povedle z 2 : 0 v nizih. Varovanke Bojana Novaka so imele pri vodstvu s 24 : 22 dve zaključni žogi, a so naredile dve nepotrebni napaki in dopustile, da so gostje izenačile in po napeti končnici prišle do izenačenja na 1 : 1.

Niko Časar

Odvzeti niz je domačinke dokončno predramil in v nadaljevanju dvoboja so v ospredje prišle izkušnje. Zbrana igra v obrambi, odlično izvajanje začetnih udarcev in boljša realizacija napadov so botrovali, da zmaga ni bila več ogrožena. V vrstah Ljutomerčank je izstopala Karmina Sužnik, ki je dosegla 21 točk, sledili pa sta ji Ana Kolmanič (13) in Diana Oletič (9). V puconski ekipi so izstopale Nina Kovač (10), Nela Škraban (9) in Maša Vnuk (9).

Niko Časar

Odbojkarji soboške Panvite Pomgrada so še petič zapored sklonjenih glav zapuščali parket. V 11. krogu Sportklub 1. A lige so gostovali v Kamniku pri Calcitu in nudili dober odpor. Kamničani so zmagali s 3 : 1 (11, - 21, 20, 29). Dino Vinkovič je za soboško moštvo dosegel 16, Jakob Rojnik 13, Conner McConnell pa 12 točk. Sobočani ostajajo pri 12. točkah in zasedajo peto mesto.

Poraz so doživeli tudi radenski odbojkarji, ki so v 11. krogu 1. B lige na domačem parketu merili moči z Brezovico. Gostje so zmagali s 3 : 1 (12, - 20, 18, 25). V radenski ekipi so izstopali Urban Rajnar (15 točk), Vid Suhadolnik (11) in Denis Ploj (10). Radenci ostajajo na osmem mestu z dvema točkama.

V 8. krogu 2. državne lige za odbojkarice je Sobota v prekmurski prestolnici po vodstvu z 2 : 0 v nizih izgubila z 2 : 3 (-14, -15, 16, 19, 10). Lendavska Murania je z 0 : 3 (-17, - 11, -13) izgubila v Šoštanju. Sobočanke so na sedmem mestu (9 točk), Lendavčanke pa na devetem (3).

Dvoboji 8. kroga so bili odigrani tudi v 3. državni ligi za odbojkarice. Druga ekipa Ljutomera je doma s 3 : 0 (7, 12, 16) premagala Mežico. Mlade Ljutomerčanke imajo zdaj na sedmem mestu deset točk.