(FOTO) Znani so prvaki letošnje sezone pomurskega MTB pokala

D. N., 6. 10. 2022
Niko Brišar
V Apačah je potekala sedma in hkrati tudi zadnja dirka letošnjega pomurskega pokala v gorskem kolesarjenju.

Športno, kulturno, turistično društvo (ŠKTD) Apače Mlinarji je pripravilo sedmo in hkrati tudi zadnjo dirko letošnjega pomurskega pokala v gorskem kolesarjenju.

Na dirki se je pomerilo 71 tekmovalcev. V kategoriji poganjalčki so prva tri mesta osvojili Tim Gašpar (Đungla Selo), Jon Krasniqi iz kolesarske sekcije Športnega društva (KSŠD) Sveti Jurij in Galla Jeneš iz Kolesarskega kluba (KK) Kicker. V kategoriji U7 je prvo mesto osvojila Sabrina Bek Žuvala (ŠKTD Apače Mlinarji) pred Timom Horvatom (KSŠD Sveti Jurij) in Evo Skotnik (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U9 je zmagala Lija Leber (KK Kicker), drugi je bil Lev Kolenko (MTB Lendava), tretji pa Gabriel Grilanc (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U11 je zmagal Anel Bek Žuvala (ŠKTD Apače Mlinarji) pred Svitom Ferenčakom (KK Bula) in Zašem Vukanom (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U13 je slavil Rene Gabor (KK Bula), druga je bila Eli Kovač (KSŠD Sveti Jurij), tretja pa Neja Rakuša (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U15 je slavil Nino Petric (KSŠD Sveti Jurij), drugi je bil Timon Pelcl Teršek (ŠKTD Apače Mlinarji), tretji pa Matej Novak (KSŠD Sveti Jurij). V kategoriji U17 je zmaga pripadla Alexu Koconu (KK Bula), drugi oziroma tretji pa sta bila Luka Kolarić oziroma Savo Roškar, oba KK Kicker. V kategoriji U19 je tekmoval samo Jan Zadravec (KK Kicker).

pomurski-mtb-pokal, šktd-apače-mlinarji
Niko Brišar

Niko Brišar

Niko Brišar

Niko Brišar

V elitni ženski kategoriji so prva ti mesta osvojile Anita Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji), Lara Lazar (MTB Lendava) in Tanja Peternelj (ŠKTD Apače Mlinarji), v elitni moški kategoriji pa Davorin Malekovič (ŠKTD Apače Mlinarji) ter Mihael Holsedl in Sašo Tomovič, oba KSŠD Sveti Jurij.

Niko Brišar

Niko Brišar

Niko Brišar

Po zadnji dirki je postalo jasno tudi, kdo je postal letošnji prvak v posamezni kategoriji. Pri poganjalčkih je to postal Filip Borovšak (KSŠD Sveti Jurij), v kategoriji U7 Sabrina Bek Žuvela (ŠKTD Apače Mlinarji), v kategoriji U9 Lija Leber (KK Kicker), v kategoriji U11 Zaš Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji), v kategoriji U13 Rene Gabor (KK Bula), v kategoriji U15 Matej Novak (KSŠD Sveti Jurij), v kategoriji U17 An Škedelj (KSŠD Sveti Jurij), v kategoriji U19 Jan Zadravec (KK Kicker), v elitni ženski ozrioma moški skupini pa Lara Lazar (MTB Lendava) oziroma Aleš Gomboc (KSŠD Sveti Jurij).