2. SNL: Beltinci in Nafta slavili s po 1 : 0

Tomo Köleš, 5. 8. 2018
Jure Zauneker
Aktualno

V 1. krogu druge nogometne lige sta imela oba pomurska predstavnika uspešen uvod. Slavila sta z minimalnima zmagama, vendar sta se zanju morala kar krepko potruditi, Nafta proti Radomlju, Beltinci pa proti Vitanestu.

Nafta 1903 - Kalcer Radomlje 1 : 0 (0 : 0)

Športni park Lendava, 350 gledalcev, sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem).

Strelec: Cvrtila (77).

Rumeni kartoni: Novinič, Oštrek, Leuštek, Cvrtila; Primc, Halilović, Kondič, Jakovljević.

Zaradi še vedno velike sopare (ob začetku tekme je bilo še vedno 28 stopinj) se v športnem parku v Lendavi morda ni zbralo toliko gledalcev, kot so jih morda pričakovali v upravi domačega kluba, a še vedno jih je bilo kar spodobno število za drugo ligo.

2cc0fdc54065d30bc88476a84aad386c
Na tekmi v Lendavi se je zbralo 350 gledalcev.

A prvi polčas ni potekal po njihovih željah. Nogometaši Kalcerja so bili namreč boljši in nevarnejši, a vse njihove priložnosti je zaustavljal izredno razpoloženi domači vratar Florijan Raduha. Tako v 9. minuti ob strelu Robija Jakovljevića z glavo, v 38. minuti, ko je po merjenem strelu Gašperja Trdina poletel po zraku in s parado ulovil žogo, kot v 45. minuti, ko je po prostem strelu Adela Halilovića žogo izpod prečnika odbil v kot.

ff23a84e9fac78d2966811869b6ffa81
Sodnik je podelil vsaki ekipi po štiri rumene kartone.

V drugem polčasu pa popolnoma nasprotna slika. Igralci Kalcerja več niso uspeli spraviti skupaj nobenega nevarnega strela, zato pa je že od začetka pretila Nafta, pri kateri je veliko živahnosti vnesel rezervist Dino Cvrtila, ki je k Lendavčanom prišel iz novomeške Krke, pred tem pa je nosil dres Veržeja. Cvrtila je kmalu po svojem vstopu že zadel zunanji del vratnice, bil pa je mož odločitve v 77. minuti, ko je sodnik po prekršku Maria Mornarja nad Markom Roginićem dosodil prosti strel. Z leve strani ga je izvedel Marko Malešević, Cvrtila pa je iz bližine žogo z glavo pospravil v mrežo, ob tem ni ravno najbolje posredoval gostujoči vratar David Adam - 1 : 0.

fca31572ab67a50bf3001290da9e7c80
Tudi Stjepan Oštrek je imel lepo priložnost.

Pred koncem tekme so malce več pritiska spet izvajali gostje, a niso prišlo do nobene resne priložnosti. Za razliko od Nafte, pri kateri je v 92. minuti Vedran Vinko žogo poslal v naročje Adama. To je bila kar težko priborjena zmaga Lendavčanov, saj je obema ekipama pripadel po en polčas. Le da je bil domači vratar uspešnejši od čuvaja mreže gostov. V 2. krogu bo Nafta gostovala v Dekanih pri Jadranu.

dab9137f1ebf365fb8ec2cc7edfd1d69
Nafta je igrala v novih "plavih"dresih.

Nafta 1903: Raduha, Grabant (Cvrtila, 46), Oštrek (Zeljko, 87), Malešević, Novinič kap., Živko, Vaš (Ploj, 75), Vinko, Cekovski, Leuštek, Roginić. Trener: Franc Fridl.

27eb39f8452a08fc42b44a4da4ab51f8
Nafta - Radomlje 1 : 0.

Nogometaši Beltinec so na gostovanju v Biljah pred 300 gledalci mrežo Vitanesta zatresli že v 12. minuti, ko je LukaCiglarič z glavo poslal žogo v levi zgornji kot domačih vrat.Domačini so pred koncem vse sile stavili v napad, a so "žuti" z nepopustljivostjo in borbenostjo ohranili svojo mrežo nedotaknjeno, ob tem pa imeli še priložnost iz protinapadov. V 2. krogu bodo Beltinci gostili Rogaško.

Beltinci: Zver, Bertalanič, Mauko (Šumak, 83), Ciglarič (Maučec, 70), Balažic, Kristl (Ropoša, 88), Apatič kap., Raduha, Lukač, Trstenjak, Hartman. Trener: Zlatko Gabor.