Bakovski tek: Slavila Čeh in Fisterjeva

Tomo Köleš, 10. 6. 2018

Na 4. Bakovskem teku, ki šteje za točke pomurskega pokala, se je v članski konkurenci pomerilo skupno 22 tekačev in tekačic. Pri moških je zmagal Jože Čeh (AK Lenart), pri ženskah pa Karin Fister (KK Tropovci).

Člani in članice so tekli na 5 km dolgi progi. Jože Čeh je dosegel čas 00:17:47, drugi pri članih je bil Iztok Fister (KK Tropovci) s časom 00:17:58, tretji pa Matej Gider iz Rogašovec (00:18:05).

76447112aeb570338c97c00d92748fa5
4. Bakovski tek.

Pri članicah je Karin Fister prispela v cilj s časom (00:23:08), kar je bilo v absolutni konkurenci dovolj za 13. mesto. Druga pri članicah je bila Lidija Dovjak (00:31:50) iz Rimskih Toplic, tretja pa Iva Horvat (00:34:19) iz Medicinske fakultete Maribor.

05f965786b2d765ef45f1b4ec46aaa2d

Ostali zmagovalci v mlajših kategorijah so bili: Noah Šadl, Victoria Števanec Bertalanič, Žan Fras, Hana Merica, Dan Katalinič, Lara Bertalanič, Tvit Trajbarič, Marija Lucija Rengeo in Tjaša Ficko.

1d43dbf16c88cf35649ef06be41e8cb4

V občinskem teku na 1500 metrov je zmagal Tvit Trajbarič (AK Pomurje), na drugo mesto se je uvrstil Teo Maovec (VKITŠ), na tretje pa Blaž Vereš (VKITŠ Bakovci).