Drama: Vipoll ujel zaostanek, nato pa izgubil po streljanju "penalov"

Tomo Köleš, 21. 4. 2018
Tomo Köleš
Srečanje v Stari Novi vasi je vodil izkušeni sodnik Andrej Tratnjek iz Murske Sobote.

V povratni četrtfinalni tekmi slovenske Lige Ena v malem nogometu je Vipoll v Stari Novi vasi s 4 : 3 (1 : 3) izničil prednost NK Begne, nato pa izgubil po izvajanju kazenskih strelov.

Srečanje v Stari Novi vasi se ne bi moglo zaključiti bolj dramatično.Vipoll, ki je v Begunjah na Gorenjskem v prvi četrtfinalni tekmi izgubil s 4 : 3, je pred 150 gledalci na domačem igrišču sicer krenil napadalno v srečanje, vendar je prvi prejel zadetka, prvega po hitrem protinapadu gostov, drugega pa po strelu z glavo po nesporazumu obrambe in vratarja. Bilo je že 0 : 2, ko je žarek upanja prinesla lepa akcija domačih, ki so znižali na 1 : 2, potem pa pred koncem prvega dela zopet dobili gol iz protinapada - 1 : 3.

d6f8d36335b5141d1ad5f17ba1b10c0c
Tomo Köleš
V prvem polčasu so domači pritisnili, a prejeli tri zadetke.

V drugem polčasu so po skrajnih naporih igralci Vipolla dosegli vse tri zadetke, najprej z glavo po podaji iz avta, nato pa po kombinatornih akcijah. Dobro minuto pred koncem so tako domači spreobrnili izid v svojo korist, 4 : 3, to pa je bil rezultat, s katerim so slavili Gorenjci na prvi tekmi. Strelci v rednem delu so bili Primož Kolbl dvakrat, Andrej Slana in Andrej Slavič za Vipoll ter Danijel Đurić, Milivoje Garić in Igor Petković za Begne.

a8fa141772243481590c7ea5fc4759ba
Tomo Köleš
Užitek gledanja malega nogometa - z železniške proge.

Kar je pomenilo, da se bo moralo pristopiti k izvajanju kazenskih strelov. Začelo se je sicer dobro za gostitelje, ki so povedli, domači vratar pa je ubranil prvi "penal" gostov. Nato pa je šlo vse navzdol. Mario Skuhala je zadel samo vratnico, uspešni niso bili niti njegovi soigralci, igralci z Gorenjske pa so dali potrebne zadetke za veliko veselje in uvrstitev v polfinale. Pomurje v izločilnih bojih Lige Ena tako nima več svojega predstavnika.

97d0ee5b2e920447ad8a37f7d8e5b728