Finale: Pokal MNZ Lendava Nafti v trajno last

Tomo Köleš, 4. 6. 2018
Nataša Juhnov

Nogometaši Nafte so v finalu pokalnega tekmovanja MNZ Lendava v Gaberju premagali Turnišče s 6 : 1. Ker so že tretjič zapored postali zmagovalci, so dobili pokal v trajno last. Tokrat je skoraj vse delo opravil Roginić s štirimi zadetki.

Turnišče - Nafta 1903 1 : 6 (0 : 3)

Igrišče NK Panonija Gaberje, 300 gledalcev, sodnik: Bojan Mertik (Odranci).

Strelci: 0 : 1 Roginić (5), 0 : 2 Roginić (13), 0 : 3 Roginić (27), 0 : 4 Roginić (48), 0 : 5 Grabant (57), 0 : 6 Vinko (75), 1 : 6 Horvat (78).

Rumeni kartoni: Verbančič, Ternar; Ilić.

Nogometaši Nafte so v finalu pokala MNZ Lendava po pričakovanju brez vsakršnih težav premagali Turnišče in mu natrosili pol ducata golov. Finale je bilo tokrat v Gaberju, kjer je ob 70-letnici domačega nogometnega kluba Panonija Gaberje potekal tudi 10. festival nogometa, organizatorji pa so pripravili tudi družabne prireditve.

541973e891917117f26333afe763b34f
NK Turnišče - finalist pokala MNZ Lendava.

V samem finalu je skoraj vse delo opravil napadalec Nafte Marko Roginić, ki je nadaljeval tam, kjer je končal v drugi ligi. Tokrat je v glavnem v mrežo samo pospravljal žoge, ki so mu jih servirali njegovi soigralci, predvsem Marko Malešević in Damir Zeljko. Roginić je dal vse prve štiri zadetke, tri že v prvem polčasu, dva pa sta v drugem polčasu prispevala še Bence Grabant in Vedran Vinko. Vsi goli so bili doseženi s strelom z nogo, medtem ko je imel veliki priložnosti po strelu z glavo še Marko Ilić v 34. in 84. minuti, vendar je žogo obakrat poslal prek vrat. Tudi Vedran Vinko je v 19. minuti zgrešil skoraj nemogoče, ko se je Roginić izkazal še v vlogi asistenta.

9ddf0141d8f7475c5a92ef9f5a2c6323
Marko Roginić je opravil skoraj vse delo za Nafto.

Turnišče je imelo na srečanju samo dve priložnosti in eno od teh je tudi realiziralo. Sprva sta hiter protinapad v 70. minuti izvedla kapetan Erik Lutar in napadalec Matjaž Tigeli, slednji pa je iz idealnega položaja podobno kot Vinko poslal žogo tik mimo vrat. V 78. minuti pa je padel najlepši gol na tekmi, ko je po preigravanju z daljave zgornji desni kot vrat zadel 18-letni Ludvik Horvat.

fff1670e2b045a8818d8198142b072da
Vedran Vinko je dosegel enega od zadetkov za Nafto.

Prav Horvat je že nekaj sezon zapored najboljši strelec v tekmovanjih mlajših selekcij pod okriljem MNZ Lendava. Tokrat je slavil v kategoriji U19, saj je za Turnišče v pravkar končani sezoni zabil kar 30 zadetkov. Horvat je tako prejel pokal, ki sta ga tudi drugim prejemnikom ob polčasu podeljevala predsednik MNZ Lendava Slavko Režonja in tekmovalni referent Danijel Žalik.

929152481f9fdb905e4395c6e395cd94
Najboljši strelci in prejemniki priznanj za fer plej v ligah MNZ Lendava.

Zmagovalec lige U13 MNZ Lendava je NK Turnišče. Najboljši strelec selekcije U15 je Aljaž Slavin s 17, selekcije U17 pa Tadej Šajt (oba Nafta 1903) z 22 zadetki. Prvo mesto v fer pleju v mladinski ligi je zasedlo Turnišče, drugi so bili Odranci, tretja pa Nafta. Najboljši strelec 2. MNL Lendava je Mihael Požgai (Zvezda Dolina) z 28 goli. Zmagovalec fer pleja v tej ligi je Graničar, druga je Panonija Gaberje, tretji pa so Veterani Turnišče. Najboljši strelec 1. MNL Lendava je Marko Meszelics (Dobrovnik) z 18 zadetki. Prvo mesto v fer pleju v tej ligi je zasedla ekipa Nafta veterani, druga je Nedelica, treji pa Dobrovnik. Najboljši strelec v 3. SNL vzhod je bil Samo Žalik (Polana), ki je dosegel 22 golov. Zmagovalec fer pleja v tej ligi je Grad, druga je Polana, tretji pa so Odranci. Dobitniki priznanj za fer plej so za nagrado dobili nogometne žoge, najboljši strelci pa pokale. Člani Turnišča so za nastop v finalu poleg pokala prejeli še srebrne, člani Nafte pa zlate medalje. Obe ekipi sta se avtomatično že uvrstili v 1. krog Pokala Slovenije v naslednji sezoni.

4922952c172d6757047f29ca225f11e6
Ob igrišču se je zbralo okrog 300 gledalcev, še več jih je bilo ob bližnjih stojnicah in v prireditvenem šotoru.

Turnišče: Vučko (Cigut, 59), Lutar kap., Koren, Verbančič (Tigeli, 55), Dominko, Koznicov, Ternar, Nemec, Županić, Kovač (Draškovič, 88), Roškar (Horvat, 57). Trener: Denis Lutar.
Nafta 1903: Valentić (Macher, 469, Ilić, Zeljko, Novinič kap., Malešević, Monjac (Vöröš, 46), Cekovski (Grabant, 46), Vinko, Šeruga, Živko (Oštrek, 46), Roginić. Trener: Franc Fridl.

f60d25f9924278476a0ba903c0d842f9
Samo Žalik - najboljši strelec 3. SNL vzhod.

092f131be78ecb9971290883bd374438
NK Grad - zmagovalec fer pleja v 3. SNL vzhod.

ea2e766bb8548d974956e58e1b76de9b
Marko Meszelics - najboljši strelec 1. MNL Lendava.

7c31297d4f1953bef9a7e53e89cb164a
Ludvik Horvat - najboljši strelec v U19 MNZ Lendava.

de35a289f2c27e93f4d051c1766627a1
Prvotni kapetan Nafte Patrik Vöröš prejema pokal za trikratnega zmagovalca v trajno last.

finale pokal MNZ Lendava Nafta 1903 turnišče gaberje 6 : 1