(FOTO) Buki s Korošci do zmage v Prlekiji

Miha Šoštarič, 14. 4. 2018
Miha Šoštarič
Veržej je doma izgubil proti Fužinarju.

V 23. krogu 2. slovenske nogometne lige je Farmtech v Veržeju gostil Fužinar Ravne Systems. V obračunu dveh najslabših ekip lige so slavili Korošci s 4 : 1 (1 : 0). Farmtech Veržej ostaja na zadnjem, šestnajstem mestu (13 točk).

Po zmagi v prejšnjem krogu proti Zarici v Kranju z 1 : 0 so veržejski nogometaši polni optimizma pričakali pomemben dvoboja za obstanek v ligi, vendar so znova zatajili in razočarali maloštevilne domače pristaše. Gostje, ki jih je drugič zapored vodil nekdanji odlični nogometaš, prekmurski rojak Mihael Bukovec Buki, so povedli že v 12. minuti, ko je domačo obrambo prelisičil Niko Vajda. Gostitelji lahko obžalujejo predvsem priložnosti Adnana Ahmetovića, ki je v 17. in 32. minuti zgrešil nemogoče in si prislužil žvižge s tribune.

307f725c9ab3f664b6fbb525de12d578

Korošci so na začetku drugega polčasa imeli izvrstno priložnost preko Mitje Križana, ki pa ni uspel z idealne priložnosti matirati Nina Irgoliča. Kazen je prišla v 57. minuti. Ranko Moravac je igral z roko v svojem kazenskem prostoru, sodnik Iztok Gornjak pa je piskal najstrožjo kazen. Izvajalec je bil kapetan veržejskega moštva Tadej Čuk, kateremu je vratar gostov Darjan Curanović najprej strel z bele točke ubranil, odbito žogo pa je Čuk poslal v prazno mrežo.

02d1ee4868b7033db410bb4e8e7e811a

12dbfeb2ac98378ec07a78e6c8857f74

Gostje so hitro odgovorili. V 65. minuti je izvrstno akcijo za novo vodstvo kronal Mitja Križan. Do konca tekme je moral Irgolič še dvakrat po žogo v svojo mrežo. Zadetka sta dosegla Ranko Moravac (85) in Nik Fasvald (89). Fužinar Ravne Systems ima zdaj na predzadnjem, petnajstem mestu šest točk naskoka pred veržejskim moštvom.