(FOTO) Mura se s hattrickom Sirka vrača na zmagovite tirnice

TK, IB, 26. 8. 2018
Vestnik.si
Aktualno

Nogometna šola Mura se je v drugi zaporedni domači tekmi pomerila s trenutno drugovrščenim Aluminijem. tekma se je končala s 3 : 2. Po tem, ko so Muraši vodili s 3 : 0, so imeli še kar nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Končni izid so gostje postavili v zadnjih sekundah sodnikovega podaljška.

Pred uvodnim sodnikovim žvižgom je bila tudi v Murski Soboti minuta molka za preminulega Roka Črniča.
1. minuta: Luka Bobičanec je že v prvem napadu streljal proti vratom, a je strel zletel mimo vratarjeve desne vratnice. V 2. minuti je izvajal prosti strel, a ta gostom ni povzročil večjih težav.
3. minuta: Prvi kot za Aluminij, pred golom je posredoval Matic Maruško.
7. minuta: GOOL. Bobičanec, zelo aktiven v dosedanjem poteku igre, je poslal predložek pred gol, žogo pa je v gol pospravil Rok Sirk.

2a9ee1a8013f1b11987a93b4c8bbccf8
Aleš Cipot
Mura je zmagala proti Aluminiju.

Aluminij je po preteku prvih 10. minut izvajal dva zaporedna kota, a gola Šafariča niso resneje ogrozili.
Soboški navijači so tudi danes zelo glasni, vseskozi se slišijo navijaške fraze in napevi.
21. minuta: GOOOL. Sirk še drugič, tokrat z glavo. V kazenski prostor je z desne strani podal Nino Kouter.

cd6354ab9f09cd37e216fad38090ec4e
Aleš Cipot

Gosti si prave priložnosti še niso priigrali, kar precej preglavic pa jim povzroča spolzko igrišče.
27. minuta: Spet priložnost za Muro. Z roba kazenskega prostora je streljal Bobičanec, žoga pa je nekoliko zgrešila vrata.
37. minuta. Tahiraj je storil prekršek nad Šturmom. Prosti strel je izvedel Bobičanec.
44. minuta. Rumeni karton za Klemna Šturma. Gliha je podal proti golu, a so Muraši uspešno izbili.
45. minuta: Rumeni karton za Šušnjaro. Sodnikove odločitve v zadnjih trenutkih so razjezile navijače, ki so mu namenili tudi nekaj žvižgov.
Polčas: statistika kaže, da sta imeli moštvi polovično posest. Mura je v okvir gola streljala dvakrat in tolikokrat tudi uspešno, Aluminij pa enkrat. Gostje so izvajali štiri kote, medtem ko si domača enajsterica še ni priigrala nobenega. Se je pa tudi danes v Fazaneriji zbralo lepo število navijačev.

2e89d52f542e9d3e1c3cd062cde1e81c
Aleš Cipot

05ca7856b536612c1994bc6f69ab09a7
Aleš Cipot

Drugi polčas: enajsterici ostajata nespremenjeni. S sredine igrišča so krenili nogometaši Aluminija. Že uvodoma so Kidričani zapretili, a na srečo domačega občinstva, je Peričič blokiral strel.
49. Rumeni karton za Jakšiča, ki je storil prekršek nad Bobičancem.
52. minuta: po podaji Šušnjare bilo pred golom Aluminija spet nevarno. A Sirk tokrat ni dobro zadel žoge.
55. minuta:GOOOL. 3 : 0. HATTRICK. Po podaji Koutra je streljal Maruško, Janžekovič je žogo odbil, odbitek pa je v gol pospravil Sirk.

58bc373decf53e01d03e02c732d2f479
Aleš Cipot

Mura ne popušča. Po tretjem zadetku so imeli še niz priložnosti.
62. minuta: Znova je bilo nevarno. Po udarcu iz kota je streljal Maruško, a je Kontek uspešno posredoval.

5b7fe9a923886800a202f94ebc021d26
Aleš Cipot

Menjava pri Aluminiju: igrišče je zapustil Rok Kidrič, vstopil pa je Tadej Trdina, ki je imel že takoj po vstopu priložnost, bil je na pravem mestu v Murinem kazenskem prostoru, a njegov poizkus ni bil dovolj natančen.
Menjava pri Muri: Strelec treh zadetkov svoje mesto prepušča Žanu Karničniku. Sirku so navijači namenili aplavz in vzklike.
75. minuta: Rumeni karton za gostujočega Dejana Petroviča.
Menjava pri Muri: v 77. minutiTomi Horvat vstopa na zelenico, igro zapušča Luka Šušnjara.
Menjavi pri Aluminiju: Matica Vrbanca je zamenjal Nik Marinšek, Marcel Kene pa Alena Krajnca.
82. minuta: Rumeni karton pri Muri je prejel Peričić.
Druga menjava pri črno-belih: sveži Amadej Maroša je zamenjal danes dobro razpoloženega Nina Kouterja.
86. minuta: GOL. Tahiraj je dosegel častni zadetek za Aluminij. Šafarič ni uspel zaustaviti strela.
88. minuta: Amadej Maroša se je znašel sam pred Aluminijevim golom, a je streljal natanko v Janžekoviča.
90. minuta: Dober poskus Tomija Horvata, strel je zletel nekaj centimentrov čez prečko.
3 minute sodnikovega podaljša.
93. minuta:GOL. Kene je z lepim strelom znižal zaostanek na 3 : 2.
KONEC.Aluminij ostaja pri devetih prvenstvenih točkah, po preostalih tekmah ga lahko prehitita Domžale in Gorica. Črno-beli pa so bero točk povišali na osem.

Začetna postava Mure: Šafarić, Kous, Maruško, Peričić, Šturm, Kozar, Lorbek, Šušnjara, Kouter, Bobičanec, Sirk.

Začetna postava Aluminija: Janžekovič, Grgić, Kontek, Gliha, Krajnc, Petrovič, Horvat, Jakšić, Vrbanec, Tahiraj, Kidrič.

Sodnik: Matej Jug; pomočniki: Uroš Bensa, Tomaž Černe, Mitja Žganec.