Konec tekme Mura : Olimpija : 0:2

T. K., V. T., 16. 9. 2018
Nogometni spektakel med Muro in Olimpijo na Fazaneriji.

Nabito poln stadion Fazanerija je pokal po šivih; tam je bilo okrog 4 000 navijačev. Po prvem polčasu rezultat 0:1, ob koncu 0:2. Mura si je po prikazanem drugem polčasu zaslužila več.

Do 13. minute le dva strela Olimpije in en Mure, a vsi nenevarni. V 27 minuti dve posredovanji Obradoviča, v 28 minuti pa aplavz stadiona za Black Gringose ob njiihovem jubileju.

17d1fcb92b9fac30bc5b150ae3569b95
27. obletnico obstoja bodo proslavili domači Black Gringosi. Fotografija Aleš Cipot

V 30. minuti gol Olimpije, strelec Rok Kronaveter, rezultat 0:1. Kronaveter je po podaji Bagnaca zadel vratnico, od te se je žoga odbila v mrežo.

ecf02346656aec130d6d1fce35bfd8f3
Nogometni spektakel med Muro in Olimpijo na Fazaneriji. Fotografija Aleš Cipot

Kouter si je v 37 minuti prislužil rumeni karton, malo kasneje pa Skomina opozarja trenerja Olimpije Barišiča in pomočnika trenerja Mure, Gajserja.

9c8d4c36e485b79947382a395d0d7255

V 41. minuti glasne zahteve publike po enajstmetrovki za Muro, a Skomina ne sodi ničesar.
V 45. minuti je pritisk Mure močan, a Sirk za malenkost premajhen.

Konec prvega polčasa je rezultat 0:1. Olimpija je imela žogo procentualno več v posesti in bila fizično čvrsta v dvobojih, Muri pa je pripadel zadnji del prvega polčasa. A do kakšnega nevarnega strela Sobočani niso prišli.
Na začetku drugega polčasa menjava pri Olimpiji, iz igre je odšel strelec Kronaveter, v igro Šuljič.
V 52. minuti velika priložnost za Olimipijo - Črnič za malenkost mimo vrat.

8d11999261cce6d4441c5237ae6acef2
Postava Mure. Fotografija Aleš Cipot

V 58. minuti je Bobičanec iz prostega stela strejal prek vrat, v 61. minuti pa so Dragonci zakurili bakljado in nekaj bakel vrgli tudi na igrišče.
62. minuta: vratnica Mure, z glavo streljal Šušnjara. Minuto kasneje dva rumena kartona - za Kozarja in Tomiča. Spet menjava pri Olimpiji, iz igre Lupeta, v igro Savič.
V 67. minuti spet lepa priložnost za Muro, a Šušnjara spet za malenkost mimo vrat. Rdeča kartona zaradi pretepa vseh igralcev! Štiglec in Šušnjara; obe moštvi bosta z igralcem manj odigrali zadnjih 20. minut.
V 72. minuti menjava pri Muri, iz igre Bobičanec, na igrišče Karničnik.
V 77. m inuti muraši zahtevajo novo enajstmetrovko, Skomina sodi kot. Menjava pri Olimpiji, iz igre Vombergar, v igro Jurčevič. V 81. minuti dvojna menjava pri Muri, iz igre gresta Kozar in Kouter, v igro Horvat in Pucko.
Rumeni karton dobi Karničnik v 83. minuti.
Kous v 89. minuti oslično strelja iz prostega strela, a Ivačič brani.
V 90. minuti drugi gol Olimpije, strelec Marko Putinčanin. Ta je izkoristil razredčeno obrambo Mure.
Konec tekme, Mura:Olimpija 0:2. Mura si je po prikazanem drugem polčasu zaslužila več.

Ob 16.00 se je tekma začela, atmosfera je bila že pred tekmo izjemna. Slišalo se je glasno navijanje že pred začetkom, navijači obeh ekip so bili v pravem elementu.Black Gringosi so razvili transparent: "Že 27 let tvoj."
Začetna postava Mure:
Obradović; Kous, Maruško, Peričić, Šturm, Kozar, Lorbek, Šušnjara, Kouter, Bobičanec in Sirk.
Rezerve: Šafarić, Bošković, Kurbus, Pucko, Karničnik, Horvat in Maroša.
Postava Olimpije:
Ivačič, Štiglec, Ilič, Maksimenko, Bagnack, Tomič, Putincanin, Kronaveter, Lupeta, Črnič, Vombergar.
Sodnik je Damir Skomina iz Kopra.
Mura ima po sedmih krogih 9 točk, Olimpija pa 11. Sobočani bi z zmago preskočili Ljubljančane na lestvici, ob remiju bi razlika med njima ostala ista. Mura bi tudi ob morebitnem porazu ostala na šestem mestu, v primeru slavja pa se lahko povzpne na četrto.

8a11d52e3a84608432665cfa28600e52
27. obletnico obstoja proslavljajo domači Black Gringosi, za to, da ne bi prišlo do bližnjih srečanj z Green Dragonsi, pa skrbi okrog 150 policistov in 46 redarjev. Fotografija Aleš Cipot