Mura do težko prigarane zmage proti Brežicam

Tomo Köleš, 8. 4. 2018

V 22. krogu druge lige so nogometaši Mure na Fazaneriji le s težavo ugnali Brežice - Terme Čatež s 3 : 2 (0 : 1). Strelci za domače: Maroša (57), Sirk (72) in Maruško (85).

Vodilna ekipa Mure je pred 600 gledalci v Murski Soboti nastopila brez Luke Bobičanca, ki je imel kazen rumenih kartonov, in poškodovanega Klemna Pucka, manjkal pa je tudi Aleksandar Boškovič. Potem ko je že pred tem najbližja zasledovalka Drava presenetljivo doma izgubila proti Iliriji z 0 : 4, so Murini pristaši pričakovali zanesljivo zmago domačih. A realna slika je bila drugačna.
V verjetno najslabšem polčasu črno-belih v tej sezoni so prvi povedli gostje v 31. minuti, ko je po ostrem predložku z desne strani s polvolejem zadel Kristijan Krajček - 0 : 1. Sobočani, ki so delovali zmedeno, so v prvem delu sprožili samo dva resna strela na vrata Brežičanov.

698e939152158d88183ddd0e0c1f8c77
Amadej Maroša je izenačil na 1 : 1 v 57. minuti.

V drugem polčasu je Mura dosegla vse tri zadetke, obrestovale pa so se zamenjave trenerja Anteja Šimundže. V 57. minuti je po lepi akciji Maruška, Šušnjare in Maroše žoga prišla do kapetana Alena Kozarja,ki je močno streljal, vratar Jan Račič je žogo slabo odbil, nanjo pa je naletel Amadej Maroša in jo zabil v mrežo - 2 : 1. V 72. minuti je po dolgi podaji z leve strani na daljši vratnici žogo z glavo pred gol podal Žiga Kous, tokratni rezervist Rok Sirk pa je bil na pravem mestu in iz bližine dosegel drugi zadetek za Muro - 2 : 1. Domači navijači so mislili, da se bo sedaj začelo pravo obleganje, a že tri minute kasneje so doživeli hladen tuš. Luka Šušnjara je žogo napačno podal nazaj in gostom priboril kot. Po predložku z leve strani je žoga obtičala v gneči pred vratarjem Kristijanom Matoševićem, vključno z njim so jo vsi Murini branilci samo gledali, Robert Drugovič pa je izkoristil priložnost in jo posal v mrežo - 2 : 2. V dokaj nervoznem zaključku je v 85. minuti Dejan Kurbus lepo podal z desne strani do rezervista Matica Maruška, ta pa je z diagonalnim strelom po tleh prinesel vodstvo in vse tri točke domačim - 3 : 2.
Muri so se tako na veliko odprla vrata do prve lige, saj ima sedaj na prvem mestu spet kar devet točk prednosti pred Dravo. Lendavska Nafta je v tem krogu v gosteh z 0 : 2 ugnala Fužinar (Novinič dvakrat), za presenečenje pa je poskrbel zadnji Veržej, ki je z 0 : 1 slavil pri kranjski Zarici (Volmajer).
Mura: Matošević, Kozar kap., Kouter (Sirk, 71), Kous, Lorbek (Maruško, 55), Žiger, Maroša, Lukač (Dodlek, 78), Vaš, Kurbus, Šušnjara.

b23471c71d2b271d9133f5c6d7b936e8
Rok Sirk je bil le minuto po vstopu v igro v 72. minuti na pravem mestu - 2 : 1.

97ba4d2b669bc77a17cbff22f2f26835
Brežičani so dodobra namučili tokrat neprepričljive "Muraše".