Odlični izidi beltinskih judoistov v Hočah

Tomo Köleš, 1. 4. 2018
Tarik Mazouzi

V Hočah pri Mariboru je bil 1. Apolon turnir v judu. V starostnih kategorijah U10, 12, 14 in 16 se je zbralo kar 385 tekmovalcev iz 39 klubov. Med judoisti iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Bosne in Hercegovine ter Črne Gore so bili tudi člani Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci in se odlično odrezali.

V kategoriji U10 sta nastopila Amadej Cör v težnostni kategoriji do 24 kg in Jernej Granfol do 30 kg. Oba sta prikazala dobre borbe in koncala na sedmem mestu.V kategoriji U12 so nastopili Nik Maj Vučko, ki je zasedel odlično tretje mesto v kategoriji do 30 kg, Valentina Pozderec v kategoriji do 36 kg in Ajda Šebjanič v kategoriji do 40 kg pa sta bili peti. Nastopili so še Jožef Žan Vöröš, Matic Vehab in Jurij Granfol, ki so pokazali dobro borbo, ampak žal izpadli v predtekmovanjih.

35bf1259cf53810bb03fb2bcc415ac0f
Beltinski judo klub se je ponašal tudi z dvema zmagovalcema. To sta bila Leila Mazouzi in Tilen Forjan.

V kategoriji U14 sta Leila Mazouzi v težnostni kategoriji do 48 kg in Tilen Forjan do 66 kg suvereno opravila z nasprotniki in oba zmagala. Drugi je bil Gabriel Lipič v kategoriji do 50 kg, ki je tokrat nastopil v višji starostni skupini.Uspeh je dopolnil Blaž Zver v kategoriji do 81 kg v starostnem razredu U16 s tretjim mestom. Nastopil je še Jan Špilak, ki pa je na žalost imel smolo, po vodstvu storil napako in izpadel v predtekmovanju.

4d8089af213a5b1763ff608f2733e21a
Na 1. Apolon turnirju v Hočah je nastopilo 385 tekmovalcev iz 39 klubov.