Tomo Köleš, 5. 7. 2018
Aleš Cipot
Rok Sirk je bil spet strelec zadetka za Muro.
Aktualno

Črno-beli so v pripravljalnem srečanju v Avstriji premagali Bad Gleichenberg, vijoličasti pa v Bakovcih remizirali s Copenhagnom. Napovedane torkove tekme med Beltinci in Muro ne bo, saj so jo "žuti" odpovedali.

Mura se je v Bad Gleichenbergu na svoji tretji pripravljalni tekmi pomerila z avstrijskim tretjeligašem TuS Bad Gleichenberg in slavila z 2 : 1. Domači so povedli že v 8. minuti, v drugem polčasu pa sta izid spreobrnila Rok Sirk v 60. in Špiro Peričić v 85. minuti.Črno-beli so tekmo pričeli v postavi: Matošević, Karničnik, Lukač, Kurbus, Marič, Sočič, Lorbek, Šlak, Horvat, Rebernik, Sirk.V 68. minuti je bila menjava skoraj celotne ekipe Mure. V igri so tako bili: Matošević, Kous, Bošković, Peričić, Šturm, Kozar, Maruško, Šušnjara, Kouter, Bobičanec in Maroša.

Očitno se štajerski in prekmurski ljubitelji okroglega usnja še zdaleč niso zasitili nogometa, saj jih je tudi v vročem sredinem predvečeru, ko na svetovnem prvenstvu ni bilo tekem, kakšnih 550 napolnilo stadion v ŠRC Bakovci. Nasprotnik slovenskih podprvakov pa tudi ni bil od muh, saj je šlo za slovitega danskega prvoligaša F. C. Copenhagen, ki je minulo sezono končal na četrtem mestu tamkajšnje prve lige, in katerega prvi vratar Robin Olsen še vedno brani na svetovnem prvenstvu v vrstah švedske reprezentance.

b43ea9c41d97a93471c6528850fe5bbd
Jure Zauneker
Vijoličasti so remizirali s Copenhagnom.

Trener Maribora Darko Milanič je v prvi postavi na igrišče poslal Handanovića, Milca, Rajčevića, Šulerja, Vilerja, Vrhovca, Derviševića, Hotića, Kramariča, Mlakarja in Zahovića. S to enajsterico je vztrajal vse do 74. minute, ko je opravil štiri menjave, v igro so namreč prišli Ahmedi, Mešanović, Pihler in Vršič (namesto Hotića, Kramariča, Derviševića in Mlakarja), v 86. minuti pa še prvič doslej novinec Mulahusejnović (namesto Zahovića).

b81957ddc535e8f8b12073837909d061
Mariborčani so imeli predvsem v prvem polčasu nekaj resnejših priložnosti.

V zelo čvrsti obrambni in zgoščeni igri na sredini brez velikega števila resnih priložnosti je bil ravno Zahović najbolj nevaren v vrstah vijoličastih, saj je trikrat zelo dobro sprožil, a so njegovi streli vedno za malenkost zgrešili vrata. Na drugi strani so imeli Danci lepo priložnost že v 15. minuti, ko je z natančnim volejem poizkusil Gregus, a se je z obrambo izkazal Handanović.

65c68e3d72d1fa02c7b279fc87f6f17c
Glavni cilj Dancev je bil ne prejeti zadetka.

Mladi mariborski napadalec je v 64. minuti pobegnil po levi strani in prišel do diagonalnega strela po tleh, vendar je žogo z nogami odbil vratar gostov. V 87. minuti je na podoben način na drugi strani streljal Korang, a je žoga zletela mimo vrat.

ddfb8c96bb0c8ef83dbf9b8c65b8dfc7
V Bakovcih sta obe ekipi prikazali čvrsto in obrambno naravnano igro.

To je bila od doslej sedmih odigranih pripravljalnih tekem Maribora prva, v kateri vijoličasti niso dosegli zadetka. Doslej so jih dali 28, prejeli pa le štiri.Še zadnja pripravljalna preizkušnja čaka Mariborčane v petek, ko bo njihov nasprotnik srbski prvoligaš Čukarički.