(FOTO) 3. SNL vzhod: Prleki so se prebudili v drugem polčasu

M.Š., 25. 9. 2022
Niko Časar
Avto Rajh Ljutomer - Koroška Dravograd 5 : 0.

V 7. krogu 3. slovenske nogometne lige vzhod je Avto Rajh Ljutomer na domačem igrišču s 5 : 0 (0 : 0) premagal zadnjeuvrščeno Koroško Dravograd in ostaja v boju za vrh razpredelnice.

Ljutomerčani, ki bodo zaostalo tekmo 6. kroga s Posavjem iz Krškega odigrali v sredo, so v šestem dvoboju sezone dosegli peto zmago. Proti zadnjeuvrščenim Korošcem so varovanci Marka Fajdige bledo pričeli dvoboj in bili skorajda kaznovani. Nekdanji slovenski reprezentant Nejc Pečnik, ki je zbral 31 nastopov in dosegel 6 zadetkov za člansko izbrano vrsto, je v 6. minuti imel izvrstno priložnost za hladen tuš v domači vrsti. Po njegovem strelu z glavo, s petih metrov, je žoga za malenkost preletela vrata. V nadaljevanju prvega polčasa so gledalci spremljali pravo uspavanko, ki ni postregla s priložnostmi za zadetek.

3
Niko Časar

Fajdiga je med odmorom moral povzdigniti glas. Njegovi napotki so očitno padli na plodna tla. Ljutomerski igralci so zaigrali kot prerojeni in s petimi zadetki napolnili mrežo gostov. Korošce je načel Luka Nemec z zadetkoma v 46. in 49 minuti.

3
Niko Časar

Ko je v 69. minuti Ognjen Stanojlović zatresel lastno mrežo, je bil zmagovalec odločen. Prepričljivo zmago je potrdil Primož Munda, ki je v igro vstopil v 72. minuti in nato dosegel dva zadetka – v 76. in 86. minuti.

3
Niko Časar

Ljutomerčani, ki jih po sredini tekmi v Krškem čaka sobotno gostovanje pri ptujski Dravi, so po nepopolnem 7. krogu na drugem mestu s 15 točkami.