Derbi: Pomurje v drugem delu zlomilo Arcont

Tomo Köleš, 15. 12. 2019
Niko Časar
Pomurje - Arcont Radgona 31 : 20 (11 : 10).

V pomurskem derbiju 9. kroga 2. DRL so rokmometaši Pomurja na domačem parketu premagali radgonski Arcont z 31 : 20 (11 : 10).

Tekmo v dvorani OŠ III v Murski Soboti je spremljalo okrog 150 gledalcev. Pomurje je upravičilo svojo favorizirano vlogo, saj je trenutno na drugem mestu lestvice, medtem ko je Arcont predzadnji. So se pa mladi Radgončani zelo dostojno upirali v prvem polčasu, ki se je končal le z zadetkom prednosti za gostitelje (11 : 10). A takoj v začetku drugega dela so domači s hitro serijo zadetkov zlomili odpor gostov, saj je bilo kaj kmalu pet zadetkov prednosti (15 : 10), kasneje pa še več. Sobočani so drugi polčas tako dobili z 20 : 10. Za Pomurje so dosegli največ zadetkov: Gregor Gregorec 7, Matej Niedorfer 6 in Žan Toplak 5. Pri Arcontu je bil Matej Rojht z 10 goli tudi najboljši strelec tekme, Marko Cotić je dosegel 4 in Boštjan Šijanec 3 zadetke. V trenerskem dvoboju bratov Potočnjak (Alan in Neno) je tako na prvem pomurskem derbiju v tej sezoni slavil mlajši Alan.