Dirka za pokal Pomurskega sejma pripadla Mitji Slaviču

Vestnik.si, 24. 8. 2021
Tomo Köleš
Mitja Slavič je zmagovalec dirke za pokal Pomurskega sejma.

Na kasaških dirkah v Ljutomeru so izvedli tudi kvalifikacije za državno prvenstvo triletnikov.

Kasaški klub Ljutomer že po tradiciji v času radgonskega kmetijsko-živilskega sejma AGRA izvede tekmovalni dan na hipodromu v Ljutomeru. Ena izmed preizkušenj je tudi za pokal Pomurskega sejma, ki je organizator sejma AGRA. Letos je to preizkušnjo dobil Prime MS z Mitjem Slavičem iz Ključarovcev v križevski občini. Prime MS je konkurenco premagal s kilometrskim časom 1:17,0.

Osrednja preizkušnja dneva so bile kvalifikacije za državno prvenstvo triletnih kasačev, ki bo na sporedu 19. septembra v Ljutomeru. V konkurenci dvanajstih triletnikov je bila najhitrejša (kilometrski čas 1:19,2) Ciara TP z Mirkom Gregorcem (KD Krim), drugo mesto je osvojila Anabella z Markom Slavičem iz Ključarovcev, tretja pa je bila Maya Vita z Jankom Sagajem, prav tako iz Ključarovcev. Kdo vse si je skozi kvalifikacije priboril nastop na državnem prvenstvu, in kdo so bili zmagovalci drugih preizkušenj na nedeljskih kasaških dirkah v Ljutomeru, pa v četrtek v Vestniku.