(FOTO) 200 Turniščanov videlo zmago Sturma in Tomija Horvata

Vestnik.si, 12. 3. 2023
Facebook NK Turnišče
Izlet Turniščanov na ogled tekme Sturma in Tomija Horvata v Gradec.

Kar štirje do konca polni avtobusi s prebivalci Turnišča so se odpravili v Gradec na derbi 21. kroga prve avstrijske lige med Sturmom in dunajsko Austrio, da bi spodbujali svojega sokrajana Tomija Horvata.

Izlet se je dvestoterici Turniščanov še kako izplačal, saj so videli zmago Sturma s 3 : 1 (1 : 1), Horvat pa je pri enem zadetku sodeloval z asistenco. Za Gradčane je dvakrat zadel Emanuel Emegha (34, 65), en gol pa je v 71. minuti dosegel Manprit Sarkaria iz enajstmetrovke, ki je bila dosojena po akciji, v kateri je bil udeležen tudi Horvat. Slednji je igral do 78. minute, po koncu tekme pa je pozdravil svoje sokrajane. Sturm se je s to zmago zabetoniral na drugem mestu 45 točkami, Austrio pa potisnil s četrtega na peto mesto (30). Horvat si s predstavami, ki jih kaže v dresu graškega kluba v spomladanskem delu, prav gotovo znova zasluži vpoklic selektorja Matjaža Keka v slovensko reprezentanco.